Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Reklam Hesabı Sıradışı Hareketler Sorunu

Facebook Reklam Hesabı Sıradışı Hareketler

Facebook reklamları konusunda şimdiye kadar en çok aldığım soru ve en sık gördüğüm konulardan biri sıradışı hareketler nedeniyle reklam hesabının işaretlenmesi askıya alınması.

Kullanıcılar reklam paneline girdiklerinde karşılarına tam olarak şu uyarı metni çıkıyor:

Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir. Güvenlik nedeniyle, siz hesap bilgilerinizi onaylayana dek reklamlarınızın yayını durdurulacaktır. Facebook ile iletişime geçin.

Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir

Buradaki sıradışı hareketler tanımlaması değişik şekillerde olabilse de reklamverenler genelde aynı konu yüzünden sorun yaşıyor ve bana gelen soruların neredeyse tamamı da aynı. Sorun şu: Facebook’u kullandığınız Ad Soyad bilgisi ile kredi kartınzıdaki Ad Soyad bilgileriniz örtüşmediği zaman Facebook kartın bir başkasına ait olabileceği ihtimalini düşünerek bir dolandırıcılık durumuna karşı bu önlemi alıyor ve sizden hesabınızı doğrulamanızı istiyor.

Hesabınızı doğrularken karşınıza çıkan linke tıklayıp formu doldururken beraberinde kimlik fotoğrafınızı vs istiyor. Bu kimlik bilginizle Facebook’taki Ad Soyad bilgisi eşleşmeyince talebinizi reddediyor.

Bu nedenle Facebook kullanırken olması gerektiği gibi kendi adınızla kullanın.
Adınızın başına ,sonuna vs ekstra yazılar, simgeler, göbek adı vs eklemeyin.
Kendi adınıza olan bir Kredi Kartı kullanın.

Bunları yaptığınızda bahsettiğim sorun ile karşılaşmazsınız. Mevcut sorunun çözümü için ise ilk başta isminizi doğru olarak güncelleyin. Daha sonra doğrulama için başvurun.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

  • Arkadaşlar ben reklam felan paylaşmadım ama şu 1 aydan beri açtığım butun hesaplara 1-2 saat içinde sıradışı haraketler var deyip hesabımı kapatıyor. Ne yapmam gerekiyo bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? Hesaplarım fake de değil nirmal benim hesaplarım ?

Yorum yazın