Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

1 Yorum

 • Uygun kredi borcu bitmeyen ve devam eden daireler belli kriterler satılabilir elbette. En çok uygulamada olan 2 aşamadan biri evin ipoteğinin kaldırılarak devredilmesi olmaktadır. Sizden satın almak isteyen vatandaş bankaya olan borcu tamamen sonlanır sonlanmaz tapu devir işlemleri gerçekleştirilmektedir. Diğer kriter ise evi, konut kredisi borcu ile beraber olduğu gibi taşımaktadır.

  Çok fazla uygulanmayan bir diğer yöntem ise: Borç azalmış ise, tüketici kredisi çekilerek konut kredisi borcu sonlanabilir. Bu sayede rehin durumu ortadan tamamen kalkar ve ev için devir işlemleri başlatılabilir.

  İcradan Ev Alırken Konut Kredisi Çekilebilme Şansımız Var Mı?

  Uygun kredi esas olarak icra yoluyla gayrimenkul alırken konut kredisi başvurusunda bulunabilir. Bununla beraber bu başvuruların kredi sağlayan bankalar tarafından onaylanma ihtimali son derece az olmaktadır. Nedense bu tip taşınmazların hukuki hal olmaktadır. Yani satış sonrası mahkeme yolunun açık olması ve akabinde alınacak olan kararların belirsizliği sebebiyle bankalar bu tarz durumlarda kredilere onay vermeye pek sıcak karşılamamaktadır.

  İpotekli İhtiyaç Kredisi ile Daire Alınabilir mi?

  Yasalar gereği ipotekli ihtiyaç kredisiyle gayrimenkul alımı mümkün olmaktadır. Bankaya ipotek olarak sunulacak, emlak değeri olan bir taşınmaz üzerinden daha fazla meblağlarda kredi sağlanılabilir. Uygun kredi ipotekli tüketici kredisi ile belirli şartlarda sizlerde gayrimenkul sahibi olun.

  En fazla 36 ay vade
  İmarlı arsa için değerinin %50’sine; iş yeri, mesken, villa, müstakil ev,daire vb için fiyatının %75’ine kadar kredilendirme oranı
  Kredi çekmek için 444 3 — nolu numarayı arayabilirsiniz

Yorum yazın