Uncategorized

Yandex Seferler

Sosyal medya ve ulaşım sektörü alanındaki girişimler son zamanlarda artarken Yandex de yeni bir hizmetini yayına koydu. Yandex.Seferler hizmeti ile artık şehirler arası uçak, otobüs, tren ve vapur sefer saatlerine ulaşabilirsiniz.

Şu anda şehirler arası seferleri kapsayan servisden şehir içi seferler için yararlanmak pek olası değil fakat süreç içerisinde şehir içi toplu taşıma seferlerinin de dahil edileceği belirtiliyor.
Yandex.Seferler servisi sadece sefer saatlerini sunmakla kalmayıp aynı zamanda anlaşmalı firmaların sitelerine yönlendirerek bilet satışlarına da aracılık ediyor. İsteyen turizm firmaları Yandex ile irtibata geçerek sefer saatlerini ücretsiz olarak sisteme ekletebilirler.
Google da 2011’in sonuna doğru www.google.com/flights adresi üzerinden ucuz uçak bileti arama hizmeti vermekte ve uygun kriterli uçak bileti arama sonuçlarında da uçak sefer saatlerini gösterebilmekte…

Yandex bu girişimi ile hem Google karşısında bir eksiğini kapatırken hem de sadece uçak bileti ile sınırlı kalmayarak bu alanda bir adım da öne geçmiş oluyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın