Uncategorized

Yandex Sade Görünüm

Yandex kurumsal logo jpgYandex’in anasayfası kimlerince karmaşık bulunduğu için eleştriliyordu. Yandex herkesi memnun etmek istemiş olmalı ki artık dileyenler için sade görünüm seçeneği de mevcut.

Yandex artık tam görünüm (orijinal hali) ve sade görünüm olarak iki farklı şekilde kullanılabiliyor. Tam sürümde hava durumu, haber başlıkları, vizyondaki filmler, döviz kuru, yandex haritalar gibi ekstradan gösterge ve bağlantılar yer alıyor.

Yandex bu seçeneği ile hem “göz yorucu ve karmaşık” eleştirilerinden kurtulmuş, hem de sade bir tasarım tercih edenleri memnun etmiş olacak.

Yandaki resimde görüldüğü üzere arama çubuğunun hemen altında “Sade görünüm” bağlantısı yer alıyor, bu bağlantıya tıklanarak site sade haliyle kullanılabiliyor.

Yandex tam görünüm seçeneği
Yandex Tam Görünüm
Yandex Sade Görünüm seçeneği
Yandex Sade Görünüm

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın