Etkinlikler Firma Haberleri

Uzaktan Sosyal Medya Uzmanlığı Eğitimi

USMED (Uluslararası Sosyal Medya Derneği) ile Bilişim Akademisi Türkiye’de bir ilke imza atarak uzaktan sosyal medya eğitimi vermeye başlıyor.

USMED daha önce pek çok prestijli üniversite ile sosyal medya uzmanlığı programları gerçekleştirmişti. Uzaktan eğitim ise şimdiye kadar yapılan sosyal medya uzmanlığı eğitimleri arasında bir ilk olma özelliği taşıyor.

16 Aralık’ta başlayacak olan eğitim, 80 saatlik bir programdan oluşuyor ve toplam 30 kişilik kontenjan sınırı var. Dersler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri 21:00-23:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

 

Bilişim Akademisi, digital dünyanın okyanuslarına USMED ile açılacak!
Sosyal Medya’nın doğru yönetilmesi için gereken uzman ihtiyacının karşılanması amacıyla kurulan Uluslararası Sosyal Medya Derneği (USMED) ve Bilişim Akademisi eğitimde güç birliğine gidiyor. Türkiye’de bir ilk olan uzaktan eğitimle sosyal medya uzmanlığı eğitimi sayesinde ülkenin her köşesinden sosyal medya uzmanı yetişebilecek. USMED eğitmenlerinin de katkısı ile Bilişim Akademisi, başta sosyal medya, dijital pazarlama ve yazılım uzmanlığı olmak üzere, bilişimin pek çok alanında bireysel ve kurumlara özel eğitim programları düzenleyecek.
Bilişim Akademisi’nin uzaktan eğitim metodu ile eğitim olanakları sunduğunu ifade eden Bilişim Akademisi Başkanı Fatih Acer, “Sosyal medya ve dijital pazarlama eğitimlerinin amacı; ülkemizde ihtiyaç duyulan nitelikli sosyal medya uzmanı sayısını arttırmak ve şirketlerin ‘sosyal medya ve dijital pazarlama’ algılarına katkı sağlamaktır” dedi.
Geniş kitlelere ulaşılacak
Uzaktan eğitim metoduyla daha geniş kitlelere eş zamanlı eğitim programlarını ulaştırmayı hedeflediğini söyleyen Acer, Bilişim Akademisi’nde pratikle uygulamalı eğitime verilen önemle Bilişim eğitimlerinde en büyük sorun olan pratik yapamamayı da ortadan kaldıracaklarının altını çizdi.
“Türkiye’de ilk defa uzaktan eğitimle sosyal medya uzmanı yetiştiriyoruz”
Türkiye ilk Sosyal Medya STK’sı olarak sosyal medyada bilinç oluşturduklarını ve kaliteli sosyal medya uzmanlarının yetiştirilmesine ön ayak olmak için eğitimler düzenlediklerine değinen USMED Yönetim Kurulu Başkanı Said Ercan; “Türkiye’nin ciddi anlamda sosyal medya uzmanı açığı bulunuyor. Bilişim Akademisi sayesinde ilk defa uzaktan eğitim ile Anadolu’nun her köşesine sosyal medya uzmanlığı eğitimi ulaştıracak olmanın gururunu yaşıyoruz” dedi. 
Bilişim Akademisi Eğitim Programları:
• Sosyal Medya Uzmanlığı
• Dijital Pazarlama
• Yazılım Uzmanlığı
• iPhone Yazılım Uzmanlığı
• Grafik Tasarım Uzmanlığı
• Web Tasarım Uzmanlığı

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın