Uncategorized

Twitter Mesaj Kutusu Yeri Değişti

Twitter desktop arayüzündeki mesaj kutusu ikonunun bulunduğu yeri değiştirdi ve yukarıda ayarlar ikonunun yanına taşıdı.

Daha önce kullanıcılar mesajlarını kontrol edebilmek için önce profil sayfasına gitmek zorunda kalıyor ve buradan mesaj simgesine tıklayarak mesajlarını görüntüleyebiliyordu. Yeni düzende her sayfanın sağ üst kısmından mesajlar sayfasına ulaşmak mümkün.

Bundan iki hafta öncede mesaj gönderimi için karşılıklı takip şartı kalkmıştı. Daha önce iki kullanıcının mesajlaşabilmesi için birbirini takip etmeleri gerekiyordu.

Aşağıdan iki tasarım arasındaki farkı görebilirsiniz.

Twitter eski arayüz tasarım bar
Eski tasarım
twitter yeni arayüz mesajlar ikonu
Yeni tasarım

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın