Sosyal Medya Twitter

Tweetler Artık Tüm Google’da!

Twitter Google arama sonuçları

Google’ın ilk olarak 2009 yılı sonunda yayına aldığı “Real Time Search” ile kullanıcılarına sunduğu tweet sonuçları, Mayıs 2015’te Google mobil sonuçlarında yerini almıştı. Google 21 Ağustos’taki duyuru ile de artık twitter sonuçlarının masaüstü aramalarda da  gösterileceğini duyurdu.

2009 yılındaki haliyle sadece Twitter değil, anlık iletişim sağlayan friendfeed gibi diğer sosyal medya sitelerindeki sonuçlarını da gösteren Google, 21 Ağustos’ta paylaştığı duyuru ile ilgili Twitter sayfalarının arama sonuçlarında “özellikle” gösterileceğini duyurmuş oldu.

Artık Google’daki bir aramanızla alakalı olan Twitter hesapları ya da tweetler varsa bunları arama sonuçlarının üstünde görüyor olacaksınız.

Google bu özelliğini resmi hesabından attığı tweet ile de duyurdu.

İşte 2009 yılındaki “Real Time Search” tanıtım videosu

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın