Snapchat Sosyal Medya

Snapchat Google’dan Yatırım Aldı!

Snapchat Google Yatırım Aldı CapitalG

Snapchat Google’dan yatırım aldığı özel bir duyuru ile açıklanmasa da Google’nin yatırım firması eski adı Google Capital olan CapitalG’nin internet sitesinin güncellemesi ile ortaya çıktı.

capitalg.com sitesinin güncellenmesi ile birlikte yatırım alan şirketlerin olduğu bölümdeki portfolio kısmında Snapchat’in logosu da yer aldığı görüldü.

Facebook’un daha önceki 3 milyar dolarlık satın alma teklifini reddeden Snapchat daha sonra Mayıs 2016’da 1.8 Milyar dolar yatırım almış ve toplam değeri 20 Milyar Dolar olarak fiyatlanmıştı.

Snap Inc olarak şirketleşen Snapchat’in önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde halka arz edilmesi bekleniyor.

Snapchat’in şu anki en büyük rakibi Instagram’ın yarısı kadar aktif kullanıcısı bulunuyor: Snapchat vs Instagram

Snapchat özellikleri Instagram tarafından kopyalanmış olsa da şu anki reklam gelirleri ve aktif kullanıcılarıyla büyümesini sürdürmeye devam ediyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın