Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

#Sendeanlat hashtag’i Twitter’ın gündeminde!

sendeanlat twitter blogununda gundemde
Twitter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde yaptığı açıklamada, kadın hakları ile ilgili olarak ses getiren en önemli açıklamaların Twitter üzerinden yapıldığını ve yine aynı tartışmaların devam edeceğini beklediklerini ifade etti.
Her gün çeşitli kadın sorunları ile ilgili tartışmaların Twitter üzerinden yapıldığını ifade eden sosyal paylaşım sitesi, dünyada son 3 yılda %300 oranında feminizm konulu tartışmalarda artış olduğunu belirtti. Nijerya’da terör örgütü tarafından kaçırılan 230 kız çocuğunun ardından #BringBackOurGirls başlıklı hashtagin 4,5 milyon sayıya ulaştığını vurguladı. Ardından kadın hakları ile ilgili en çok paylaşım yapan hashtagler arasına Özgecan Aslan cinayetinin ardından Türkiye’de başlatılan #sendeanlat hashtaginden de en çok paylaşım yapılan hashtag olarak bahsetti.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın