Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

#Sendeanlat hashtag’i Twitter’ın gündeminde!

sendeanlat twitter blogununda gundemde
Twitter, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde yaptığı açıklamada, kadın hakları ile ilgili olarak ses getiren en önemli açıklamaların Twitter üzerinden yapıldığını ve yine aynı tartışmaların devam edeceğini beklediklerini ifade etti.
Her gün çeşitli kadın sorunları ile ilgili tartışmaların Twitter üzerinden yapıldığını ifade eden sosyal paylaşım sitesi, dünyada son 3 yılda %300 oranında feminizm konulu tartışmalarda artış olduğunu belirtti. Nijerya’da terör örgütü tarafından kaçırılan 230 kız çocuğunun ardından #BringBackOurGirls başlıklı hashtagin 4,5 milyon sayıya ulaştığını vurguladı. Ardından kadın hakları ile ilgili en çok paylaşım yapan hashtagler arasına Özgecan Aslan cinayetinin ardından Türkiye’de başlatılan #sendeanlat hashtaginden de en çok paylaşım yapılan hashtag olarak bahsetti.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

Yorum yazın