Sosyal Medya

Pinterest Yeni Tasarımını Test Ediyor

Pinterest blogunda yeni tasarımını test ettiğini açıkladı. Bu yeni tasarım beraberinde bazı iyileştirmeler de yapılıyor.

Tasarım değişikliği anasayfayı pek etkilemiyor sadece arama çubuğunun yanına bir de kategori seçebilmenize olanak sağlayan küçük bir menü işareti geliyor, üzerine tıklandığında takip ettiğiniz kişilere ait pinler, popüler pinler ve pek çok pin kategorisi yer alıyor. Pinterest blogunda net olarak belirtmemiş ama buradan kategori seçtikten sonra yapacağımız bir aramanın sadece bu kategoriye ait pinler içinde arama yapabilmemize olanak sağlayacağını zannediyorum.

pinterest tasarım değişikliği

Tasarım değişikliği en belirgin olarak pin sayfasında oluyor. Mevcut halinde bir pinin üzerine tıkladığınızda bir lightbox üzerinde büyük halde açılan pin resminin sağ yanında facebook ve twitter beğen butonları, embed kodu gibi birka. seçenek yer alıyor. Test edilen görünümde ise sağdaki bu paylaşım butonları yerine benzer diğer resimler gösteriliyor. Onun altında da kaynak siteden pinlenen diğer resimler yer alıyor. Böylece pinterestin sitede kalma süresini ve sayaf görüntüleme sayısını arttırmayı planlandığı da söylenebilir.

Paylaşma butonları ise artık pinin altında yer alan küçük bir ikona tıkladıktan sonra açılıyor. Repin ve Like butonları da artık pinlenen resmin üzerinde değil,  hemen altında yer alıyor.

yeni pinterest pin sayfası

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın