Etkinlikler Reklam Sistemleri

Mobil Reklamcılıkta Teknoloji Inovasyonu – Mobil İstanbul Mayıs 2014

Mobil Reklamcılık tablet reklam

Mobil İstanbul, mobil teknolojiler ekosistemine fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Katılımcılarımız mobil teknolojiler ile ilgili birçok farklı disiplinden insan ile sohbet edip, tartışma imkanı yakalarken, diğer yandan farklı uzmanlık alanlarından misafir konuşmacılarımızın bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanıyor. Mobil Istanbul, bu faaliyetler ile Türkiye ‘de daha fazla, daha kaliteli, daha başarılı projeler geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyor.

Mobil Reklamcılığa Giriş

Mobil Istanbul, bu ayı mobil uygulamalar için gelir modeli kurgularken gayet yardımcı olacağını düşündüğümüz bir konuya ayırıyor. Mobil reklamlar özellikle oyun ve yayıncılık üzerine uygulama geliştiren kişi ve kurumların en sık kullandığı gelir modellerinden bir tanesi. Birçok uygulamada banner, rich media, push bildirimler, mobil video gibi gelir modellerine sıkça rastlıyoruz. Mobil reklamcılık yöntemleri hakkında temel bilgilere bu yazıdan erişebilirsiniz. Son yılların yükselen trendi “Native Advertising” metodları da hergün daha fazla yayıncı tarafından kullanılmakta, hem kurgu hem de kullanılan teknolojiler itibari çok keyifli ve verimli sonuçlar elde edilmesine yardımcı oluyor.

Mobil İstanbul Mayıs 2014

Ancak akıllı telefonların sahip olduğu teknolojiler ve reklam ağlarının toplanan datayı analiz edebilmesi sayesinde mobil reklam networkleri doğru kullanıcı segmentini hedefleyerek uygulamalarımızdan daha fazla gelir elde etmemiz konusunda bizlere yardımcı oluyor. Cihazların bugüne kadar reklam modellerinde kullanılmamış donanım özelliklerini görsel ve seslerle sentezleyerek kullanıcılara yepyeni bir reklam deneyimi sunuyor. Bu sayede mobil uygulamaların, marka ile kullanıcı arasındaki etkileşim daha da yüksek seviyelere ulaşıyor.
Bu ayki etkinliğin uygulama geliştiriciler, yayıncılar, mobil projeler yapan ajanslar ve markalar için gayet faydalı olacağını düşünüyoruz.

MAYIS : Mobil Reklamda Teknoloji Inovasyonu

Mobilike ‘ın teknoloji direktörü Berk Tatlıses mobil reklam çözümlerinin günümüzde hangi noktaya ulaştığı ve nasil teknoloji odakli yaklasimlar odaginda evrilecegi uzerine bilgi ve deneyimlerini paylaşacak. Bugün sektörde kullanilan yenilikci yaklasimlardan, big data, learning algorithms ve real time event processing gibi terimlerin mobil reklamdaki yerini, bu teknolojilerle nasıl daha etkili işler yapıldığını anlatacak.

KAYIT OLMAK İÇİN; http://mobilistanbulmayis.eventbrite.com

KONUŞMACI : Berk Tatlıses / mobilike – Director of Technology

Berk Tatlıses / mobilike - Director of Technology

İstanbul Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra  İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Kontrol Mühendisliği eğitimini tamamladı. Henüz lisans eğitimi sürerken kurduğu reklam odaklı yazılım evi Plink! ile profesyonel hayatına başladı. Bugüne kadar sırasıyla DDB, Rafineri ve Lastik Pabuç’ta teknoloji vizyonu ve yazılım süreçlerini yönetti. mobilike Teknoloji Direktoru Berk Tatlises, reklam teknolojilerinde veri odaklı, gerçek zamanlı mimariler ve ürünler alanında farklılaşan mobilike’da teknoloji ekibini yönetmektedir.

TARİH ve MEKAN : Bahçeşehir Üniversitesi – D Konferans Salonu

Etkinlik 29 Mayıs 2014 Perşembe akşamı saat 19:00 ‘da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde D konferans salonunda gerçekleşecek.

Not: D konferans salonu Mühendislik Fakültesi binasında bulunuyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın