Etkinlikler

Mobil İstanbul Haziran 2014 – Mobil & Web ‘de Kullanıcı Bağlılığı Nasıl Sağlanır?

Mobil İstanbul, mobil teknolojiler ekosistemine fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Katılımcılarımız mobil teknolojiler ile ilgili birçok farklı disiplinden insan ile sohbet edip, tartışma imkanı yakalarken, diğer yandan farklı uzmanlık alanlarından misafir konuşmacılarımızın bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanıyor. Mobil Istanbul, bu faaliyetler ile Türkiye ‘de daha fazla, daha kaliteli, daha başarılı projeler geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyor.

Mobil İstanbul, mobil teknolojiler ekosistemine fayda sağlayacak etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Katılımcılarımız mobil teknolojiler ile ilgili birçok farklı disiplinden insan ile sohbet edip, tartışma imkanı yakalarken, diğer yandan farklı uzmanlık alanlarından misafir konuşmacılarımızın bilgi birikimi ve tecrübelerinden faydalanıyor. Mobil Istanbul, bu faaliyetler ile Türkiye ‘de daha fazla, daha kaliteli, daha başarılı projeler geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyor.

Program
19:00 – 19:45 Ahmet BAŞARAN, Netmera – Mobile App Engagement
19:45 – 20:15 Ara
20:15 – 21:00 Murat ERDÖR, EMARSYS – E-Posta Pazarlaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

TARİH & MEKAN

 

Bahçeşehir Üniversitesi
Etkinlik 26 Haziran 2014 Perşembe akşamı saat 19:00 ‘da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsünde gerçekleşecek.

 

KONULAR & KONUŞMACILAR

 

Mobile App Engagement

 

Uygulama marketlerinde artık ücretli uygulama sayısı yok denecek kadar az, geliştiriciler daha fazla indirme sayısına ulaşabilmek için uygulamalarını son kullanıcıya ücretsiz dağıtıyor. Uygulamalar ücretsiz oldukça gelir modelleri de reklam ya da uygulama için satın almaya kayıyor. İşte bu noktada uygulamanızı indiren kullanıcı hakkında ölçümlemek ve onları tanımak çok önemli yer tutuyor. Çünkü uygulamanızı indirenleri tanıyabilmek, segmente edebilmek, onlara doğru mesajı, doğru zamanda göndererek aksiyon almalarını ve uygulamayı kullanmaya devam etmelerini sağlamak gelir modelinizin işe yaraması, uygulamanızın başarılı olması anlamına gelebiliyor. Aksi takdirde kaynak ayırdığınız projeleriniz çöpe gitmek durumunda kalabiliyor. Bu seminerde Push Notifikasyonlar, targetting ve segmentasyon gibi yöntemleri kullanarak mobil uygulamanız ve kullanıcı ile arasında nasıl daha iyi bağ kurabileceğiniz konusundan bahsedilecektir.

 

Ahmet BAŞARAN
Netmera – Co-founder & CTO
More than 15 years of experience on technical roles in software industry. Before forming Inomera, co-founded Turkey’s first Java House. Developed software which is still used by largest retailers, finance institutions and telecom operators in Turkey. Managed large scale international software projects and teams. Extensive hands on experience on JEE technologies. A dedicated motivator and coach for young Computer Science graduates. At Inomera architecting a cloud platform which is scalable, robust and advanced for largest telecom operators, yet easy to use enough for small companies.

 

E-Posta Pazarlaması Hakkında Bilinmesi Gerekenler

 

Günümüz rekabetçi ortamında şirketler yeni müşteriler edinmek, mevcut müşterileriyle olan iletişimlerini artırmak ve onları sadık hala getirmek için çok farklı yöntem uygulamaktadırlar. Teknolojinin gelişmesi ve iletişim kanallarının artmasıyla her gün yeni uygulamalar ile karşılaşan tüketicilere ulaşmak ve bunun sonuçlarını ölçümlemek gün geçtikçe daha da zor hale gelmiştir. Bu seminerde e-posta pazarlama sayesinde mevcut müşteriler ile iletişimin nasıl artırılacağı, onların nasıl analiz edilip ne tip e-postalar atılması gerektiği, e-posta pazarlamada ne tip segmentasyonlar yapılabileceği, yeni müşterilere müşteri yaşam döngüsü içinde nasıl davranılması gerektiği ve e-posta pazarlamanın geleceği konusunda bilgi verilecektir.

 

Murat ERDÖR
Emarsys Türkiye Ülke Müdürü
Finans, hizmet ve enerji sektörlerinde yerli ve yabancı birçok şirkette çalışan Murat Erdör, pazarlama ve müşteri memnuniyeti konusundaki tecrübelerini aktarmak için Emarsys’e 2012 yılında katılmıştır. Lise eğitimini TED Ankara Koleji’nde tamamladıktan sonra Bilkent Üniversitesi İşletme Bölümü’nden mezun olmuş, ayrıca “Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi” üzerine de master yapmıştır. Değişik konularda bir şeyler yazıp kendini ifade etmeyi ve tecrübelerini paylaşmayı seven Murat Erdör web sayfasında farklı konularda paylaşımlarda bulunmaktadır.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın