Uncategorized

Macbook Otomatik Oturum Açma (OS X Yosemite)

Macbook Otomatik Oturum Açma

OS X Yosemite işletim sistemine sahip bir Macbook Air/Pro’nuz varsa büyük ihtimal oturum açarken her seferinde Apple kimliğiniz ile oturum açıyor olmalısınız. Güvenlik ve gizlilik için tavsiye edilen de budur.

Macbook Otomatik Oturum Açma

Oturup açarken şifre girmeyi istemiyor ve bilgisayarınız otomatik açılsın istiyorsanız, bu nasıl yapacağınızı bulmakta oldukça zorlanmışsınızdır, en azından ben zorlandığımı söyleyebilirim.

Macbook Pro Otomatik Oturum Açma ayarları.

Eğer bilgisayarınızı Apple kimliğiniz ile açıyorsanız “otomatik oturum aç” seçeneğini aktifleştirmede problemi yaşarsınız. Bunun için öncelikle Sistem tercihler -> Kullanıcı ve gruplar ->Parolayı değiştir seçeneğine tıklayın oradan “Ayrı bir parola kullan” seçeneği ile yeni bir şifre belirleyin.

Sonrasında tekrar Kulanıcı ve Gruplar sekmesinden otomatik oturum açmayı etkinleştirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın