Uncategorized

Kenya’dan Davutoğlun’a Tweet

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu Kenya havaalanından kendisine Twitter aracılığı ile ulaşan Türk vatandaşlarının bekletilme sorununu büyükelçiliği devreye sokarak çözdü.

Kenya’ya kurban bayramında et bağışı için giden Türk vatandaşları havaalanında fazla bekletilince Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğluna mention atarak yardım istedi. Ahmet Davutoğlu da bu sorunu büyükçelçileri arayarak çözüme kavuşturdu.

Konya Beyşehir’de düzenlenen bir bayramlaşma programında Davutoğlu olayı şöyle anlattı:

“Bir taraftan bayram heyecanı yaşarken, arefe günü twitime Kenya’dan havaalanından twit yolluyor, bir de Bangladeş’ten. Konyalıların da içinde olduğu hayırseverler oraya kurban kesmeye gitmişler. Havaalanında biraz fazla beklemişler. Sayın bakanım bizi burada bekletiyorlar çözüm bulun. Bu tweet çıktı artık mertlik bozuldu. Yani biraz bekle falan yok. Doğrudan ulaşıyor ve diyor ki; bizi burada bekletiyorlar çözüm bulun. Büyükelçilerimizi arattım, dedim hemen… Bunlar madem ki o kardeşlerim Konya’dan çıkmışlar ve oradaki mazlumlara, masumlara, açlara, mağdurlara Konyalıların el emeği helal zekatlarını, rızıklarını götürüyorlar, onlara engel olmamak lazım. Ve onlar havaalanından geçene kadar da uyumadım, gözüme uyku girmedi. Mesaj geldi yine Twitter’dan. Evet elhamdülillah geçtik, girdik diye. Ondan sora vazife tamam dedim. İşte bir milletin büyüklüğü böyle günlerde imtihan edilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın