Instagram Sosyal Medya

Instagram Direct

Instagram Direct

Instagram 3 yıl önce çıktığında sadece fotoğraf düzenlemeye yarayan bir uygulamaydı, bu geçen 3 yılda 150 milyondan fazla üyeye ulaşan Instagram artık görsel bir iletişim aracı haline geldi ve bugün Instagram’a önemli bir özellik  daha eklendi.

Bugün 5.0.0 sürümünün yayınlanmasıyla Instagram, Direct özelliğini de yayınlamış oldu. Artık Instagram paylaşımlarınızı belli kişi ya da kişilere özel olarak yapabileceksiniz.

Instagram uygulamasını güncelleyenler ana sayfa akışının sağ üst kısmında yeni ikon görecekler buraya tıklanıldığında ise kendisiyle özel olarak paylaşılan resim ve videoları görebilecekler. Yeni bir paylaşım yaparken de yayınlama aşamasında followers ve direct olmak üzere iki sekme görecekler. Followers sekmesi aktifken paylaşılan fotoğraflar herkes tarafından görüntülenirken, direct sekmesinden özel olarak paylaşmak istediğiniz kullanıcıları seçebiliyor olacaksınız. Aşağıdan tanıtım videosunu da izleyebilirsiniz

Instagram Direct 5.0.0 screenshot

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın