Uncategorized

İçerik Pazarlama vs Geleneksel Reklamlar

Sosyal medya pazarlamasının belki de en temel taşıdır paylaşılmaya değer içerik oluşturmak. Kaliteli içerik üretip bunu ortaya sürmek ilk etapta satış amaçlı değildir ama sizin mesajınızı geniş kitlelere ulaştırarak geleneksel reklamların yüksek maaliyetlere yaptığı işi çok daha uygun bir fiyata gerçekleştirmenizi sağlar.

İçerik pazarlama yaygınlaşıyor ve geleneksel reklamların yerine geçiyor. Bu yer değiştirme arttıkça içerik üretimi zorlaşıyor ve maaliyeti de artıyor. Fakat gene de geleneksel reklam araçlarından hala ucuz kaldığı için içerik pazarlamanın yaygınlaşması hız kesmiyor. Firmaların gözünde gitgide önemli hale geliyor.

Marketo.com içerik pazarlama ve geleneksel reklam verilerinin karşılaştırıldığı güzel bir infografik yayınlamış yenimedyaduzeni.com da bunun çevirisini yapmış.

marketo infografik içerik pazarlama

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın