Google Mobil

Google Maps ile Trafik Durumu

Google Maps Trafik Durumu eklentisi Traffic Nearby

Google Maps trafik durumu için yeni bir güncelleme yayınladı. Buna göre artık Google Maps kullanıcıları tek tıklama ile trafik durumu hakkında bilgi sahibi olabilecek. Özellikle New York, Tokyo, Londra ve İstanbul gibi kalabalık şehirlerde yaşayan Android kullanıcıları için bu özellik önemli. Google Maps Android uygulamasının 9.39 sürümü içinde gelen trafik bileşeni ile, kullanıcılar artık çevrelerindeki trafik durumunu anında görebilecekler.

Google Maps Traffic Nearby Eklentisi

Android cihazların ekranın 1×1 boyutunda eklenebilen yeni bileşen, Google Maps kullanıcısını trafik ekranına yönlendiriyor ve yakındaki tüm yolların trafik durumunu gösteriyor. Bu özellikten faydalanmak istiyorsanız, iki yoldan birini tercih edebilirsiniz. Bu yollardan birincisi, Android’in standart bileşen ekranından trafik bileşenini seçmek. İkinci yol ise Google Haritalar uygulaması ekranı üzerinden bileşeni Android cihazın ana ekranına göndermek. Şunu da belirtelim: Bu özellikle sadece Android cihazlar için sunuldu. IOS’a ne zaman geleceği henüz belli değil. Kısa sürede gelmesi beklense de, iOS kullanıcıları biraz daha sabretmek zorunda kalacaklar. “Traffic nearby” olarak bilinen bu özellik sayesinde, Google Maps kullanıcılarına daha çok yardım etmeyi amaçlıyor. Özellikle büyük şehirlerde yaşayanlar, trafik konusunda anlık bilgiler almaya ihtiyaç duyuyor.

Google Maps uygulamasının 9.39 sürümü ile birlikte gelen bir diğer özellik ise, çeşitli mekanların en yoğun saatlerini canlı olarak kullanıcıya göstermesi. Bu özellik, sosyalleşmeyi sevenler için harika olarak nitelenebilir. Yani, Google Maps uygulaması üzerinde bulduğunuz bir restoranın, barın ya da mağazanın o anda yoğun olup olmadığını canlı olarak görebileceksiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın