Google

Google Maps “Kalıcı Olarak Kapatıldı” Uyarısı

google-mpas-bu-isletme-kalici-olarak-kapatildi

Google Haritası ve Business kayıtları için geçtiğimiz hafta gelen bir güncelleme sonrası birçok işletme sayfası “Kalıcı Olarak Kapatıldı” uyarısı vermeye başladı.

Bu durumdan etikelenen sayfalara baktığımızda uzun zamandır değerlendirme almayan ya da sahipleri tarafından güncellenmeyen sayfalar olduğunu görüyoruz.

“Bu İşletme Kalıcı Olarak Kapatıldı” Sorununun Çözümü

İşletmeniz için bu tip bir uyarı alıyorsanız yapmanız gereken şey son derece basit ve kolay. İlk olarak işletmenizi sahibi olduğunuz Google hesabına giriş yaparak My Business hesabınıza gitmek. Burada listenen sahibi olduğunuz firmalardan kapalı görünen işletme sayfasına giderek durumunu açık olarak güncellemek. Başka bir işlem yapmanıza gerek kalmadan sorun düzelecektir.

google harita bu isletme kapatildi duzeltme

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın