Uncategorized

Foursquare Gizlilik Politikası Güncelleniyor

Fourqsquare orijinal logo

Forsquare gizlilik politikasını 28 Ocak’ta güncelleyecek ve güncelleme 2 önemli değişiklği içeriyor.

İlk olarak herkesin profil sayfasında ismi tam olarak gözükecek. Ki birini aradığınız zaman sonuçlarda isimler zaten tam olarak gözüküyordu ama arama yapmadan başka bir şekilde profilinize bakan tam isminizi göremiyordu. Foursquare bundan rahatsız olabilecekler için de isim değiştirme yolunu gösteriyor. İsteyenler ayarlar kısmında ismini değiştirebilir.

İkinci olarak da yaptığımız çekinler artık daha sonraki zamanlarda da işletme sahibi tarafından görülebilecek. Eskiden işletme sahipleri yapılan check in leri sadece 3 saat için görebiliyordu fakat daha sonra kontrol edenler işletmesinde check in yapanları tespit edemiyordu ve müşterilerine yönelik bir kampanya düzenlemek istediklerinde bunu kullanamıyordu. Foursquare gene işetme sahibi tarafından görülmek istemeyen kullanıcılar için ayarlar seçeneğinin altındaki gizlilik ayarlarından bunu engelleyebileceğinizi belirtiyor.

Foursquare Gizlilik Seçenekleri
Foursquare Gizlilik Ayarları

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın