Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Şifresi Nasıl Değiştirilir?

Facebook şifresi nasıl değiştirilir?

Facebook kullanıcıları için hazırladığı “Facebook şifresi nasıl değiştirilir?” sorusunun cevabını sıradan bir tutorial videosu yerine kısa ve eğlenceli bir reklam filmi ile sundu.

Reklam filminde bir akademisyen anfide öğrencilerinin karşısında projektöre bağlı bir bilgisayardan Facebook’a giriş yapıyor. Fakat giriş yaparken şifresini yanlışlıkla e-posta adresi kısmına yazıyor ve şifre tüm öğrencilere deşifre oluyor. Şifresi ise “BenFrankliniss3xy” 🙂 [Türkçesi: Ben Franklin seksidir.]

Şifreyi girdikten sonra başını direk kaldırıp ders anlatmaya koyulan akademisyen öğrencilerin şaşkın bakışlarını görünce bir şeylerin yanlış olduğunu anlıyor ve yansıyan projektör görüntüsüne bakınca kırdığı potu farkediyor. Daha sonra da hesabına giriş yaparak şifresini değiştiriyor.

Facebook bu videoyu biraz da kullanıcıları şifrelerini değiştirmeye teşvik etmek amaçlı yaptığını söylemek de mümkün. Filmde deşifre edilen şifrede de büyük ve küçük harf ile rakam kombinasyonu kullanılarak güvenli bir şifre için kullanıcılara ipucu veriliyor.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın