Facebook Sosyal Medya Siteleri

Facebook Sayfa Adı Değişikliği Neden Onaylanmaz

Facebook Sayfa Adı Değiştirme

Facebook sayfa adı değişikliği konusunda onayı değişikliğin mahiyetine bakarak veriyor. Yapılmak istenen isim değişikliği sayfa konusunun değişikliğine neden olmayacak bir değişiklik ise onay veriyor.

Sayfa ismi değiştirmek için başvurduğunuz yeni sayfa adı, sayfanızın konusunun değiştiği izlenimini veriyor ise bu sayfanızı beğenmiş olan kişilerin aklını karıştırabilir. Bu da Facebook’un istemediği bir durum.

Örneğin “İstanbul’u Seviyorum” yerine “Ankara’yı Seviyorum” şeklinde bir değişiklik yapmak isterseniz. Bu İstanbul hakkında paylaşım görmek isteyenlerin bambaşka bir şey görmelerine sebep olacaktır.

İzin verilen bir örneği ele alırsak “Eğitmen Yılmaz Barış” yerine “Yılmaz Barış” şeklinde bir değişiklik onay alacaktır. Çünkü yapılan değişiklik sayfanın konusunu değiştirmiyor.

Sayfa İsim Değişikliği Hangi Durumlarda Yapılmalı?

Marka ismi değişikliği en gerekli durumların başında geliyor. Örneğin yakın zamanda “Avea” Sayfası “Türk Telekom Mobil” olarak güncellendi. “Atlas Jet” sayfasının “Atlas Global” olması gibi ya da “Yapı Kredi Nuvo” sayfasının “Yapı Kredi Play” olması gibi.

Bunun dışında daha önce imla hatasıyla seçilen sayfa isimleri, gereksiz uzun isimlerinin kısaltılması (Yılmaz Barış Dijital LTD ŞTİ gibi) sayfa isim değişikliğinin gerektiği ve her zaman olmasa bile pek çok kişinin karşılaşabileceği durumlar.

Bu tarz bir değişiklik için 2 yıl önce yazdığım güncelliğini koruyan bu makaleye bakabilirsiniz:
https://sosyalmedyal.com/facebook-sayfa-adi-degistirme/

Sayfa Satışları ve Sayfa Adı Değişikliği

Birçok forumlarda Facebook sayfalarının satışı yapılıyor ve kısa sürede büyük bir hayran kitlesine sahip bir sayfa oluşturma isteyenler bu sayfalara talep gösteriyor. Fakat Facebook sayfa satışları Facebook İlkeleri’ne aykırı olduğu gibi bu sayfaların bir çoğunun sahte hayranlardan oluşma ya da daha önce ceza almış sayfa olması da muhtemel.

Satın alınan sayfalar genelde bir firma sayfası için kullanılmak üzere değiştirilmeye çalışılıyor. Örneğin “Kolay Tatlı Tarifleri” sayfasının satın alınıp “Ülker Bizim” gibi bir sayfa için kullanılmak istemesi gösterilebilir. Bu değişiklik insanları aldatmaya yönelik olacağından Facebook bu değişikliğe onay vermeyecektir.

Kalıcı Olarak Sayfa Adı Değişikliği Engeli

Sayfa adı değiştirme engeli kalıcı ve geçici olarak iki çeşit. Geçici olan engel, ismi yeni değiştirilen bir sayfanın bir süreliğine tekrar değişikliğe kapalı olmasıdır. Yaklaşık bir hafta 10 gün süre sonunda tekrar değişiklik için başvurulabilir.
Kalıcı sayfa adı değişikliği ise sayfanızın ismini aldatıcı bir şekilde değiştirmek istediğinizde karşılaşabileceğiniz ve muhtemelen bir daha kaldıramayacağınız engeldir.

Sayfa Adı Değişikliği İçin Profesyonel Destek

Daha önce onlarca sayfa adı değiştirme ve birleştirme yaptığım için bu konuda birçok kişi bana başvuruyor. Ben de bu konuda yardım isteyenlere profesyonel olarak destek veriyorum. Eğer bir firma ya da ünlü bir kişi için sayfa adı değişikliği gerçekleştirmek konusunda yardıma ihtiyacınız varsa bu konuda ücretli destek verebilirim. *** Fakat eğlenmek için hobi amaçlı kullanılan sayfalar için destek vermiyorum.*** İletişime geçmek için bu bağlantıdan iletişime geçebilirsiniz: yilmazbaris.com/#contact

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın