Firma Haberleri

Apple Genius Bar Randevu Alma (10 Dakika)

Apple Genius Bar Randevu Alma

Apple Genius Bar randevu alma aslında sandığınızdan çok daha kolay. 10 dakika içinde Zorlu Center ya da Acıbadem Akasya’daki Apple Genius’tan randevu alabilirsiniz.

İlk olarak 1,5 yıl kadar önce yeni aldığım 15 günlük Macbook Pro’ya kahve döküldüğü zaman ihtiyaç duymuştum. Yanlış hatırlamıyorsam o zaman sabah 6 gibi randevular açılıyordu ve ben de o saatlerde sorunsuz almıştım ama sistem değişmiş. Geçtiğimiz haftalarda benim Macbook’un retina ekranındaki soyulmalar yüzünden değişim istemek için randevu alamayınca randevusuz gittim ve oradaki geniustan randevu almanın ayrıntısını da öğrenmiş oldum.

Genius Bar

Genius Bar Apple Store’larda, Apple uzmanlarından ayaküstü olarak destek ve danışmanlık alabildiğiniz bölümdür. Apple Genius olarak isimlendirilen danışmanlar Apple ürünleri hakkında son derece bilgi sahibi çalışanlardır. Apple ürünlerinin özellikleri ve karşılaşılan problemler hakkında uzmandırlar. Ürün almak istediğinizde ya da Apple cihazlarınızda problem yaşadığınızda görüştüğünüz Apple Genius’lar size problemin çözümünde yardımcı olur ve teknik işlem gerektiğinde cihazınızı teslim alıp teknik servise yönlendirir.

Apple Randevu Alma

Apple Genius Bar randevusu almak için şimdi gün içinde her saat müsait sadece 10 dakika kadar beklemeniz yeterli oluyor.

Şimdi sizlerle adım adım randevu alma işlevini yapalım:

1- Randevu almak istediğiniz Apple Store için tıklayın:
Zorlu Center Apple Store Genuis randevu: http://www.apple.com/tr/retail/zorlucenter/

Akasya Acıbadem Apple Store Genius randevu: http://www.apple.com/tr/retail/akasya/

2- Aşağıdan Genius Bar Randevusu seçeneğine tıklayın.

Apple Genius Bar Randevu Alma Yöntemi

Eğer oturum açmadıysanız tıkladıktan sonra Apple hesabınız ile oturum açmanız istenecek.

apple-genius-bar-randevu-alma-giris%cc%a7-yap

3) Cihaz türünü seçin. Her Apple ürünü farklı uzmanlık alanı olduğu için cihaz seçmeniz isteniyor. iPhone’lar hakkında uzman bir Genius ile randevu aldığınızda Macbook cihazınızı götürmek isterseniz sorun yaşayabilirsiniz. Bu yüzden seçim yapmanız isteniyor.

Apple Genius Bar Randevu Alma Cihaz Seçimi

4)Karşınızda randevu için günler sıralanmış olacak. Sağdaki ok ile sonraki günlere ilerleyin. Her 10 dakikada bir randevu yenileniyor.

Apple Genius Bar Randevu Alma Saat Seçimi

Apple Randevu Alamıyorum – Bu Mağazada Boş Randevu Yok Uyarısı

Apple Randevu Alamıyorum 2017Bu mağazada boş randevu yok uyarısı alıyor olmanız yüksek ihtimal ama dert etmeyin. 10 dakikada bir randevu açıldığı için 10 dakika kadar sayfayı yenileyerek beklemeniz yeterli olacaktır. Randevuyu gördüğünüzde hızlı davranın, başkası kapabilir. Siz sayfayı yenilediğiniz süre içinde de bir talihsizlik sonucu randevuyu başkası kapabilir. Düşük bir ihtimal ama olabilir ve biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Önemli: Her 10dk’da bir randevu açılıyor olsa da geceleyin randevu açılmıyor olabilir sanırım. Çünkü randevu için giriş yaptığım tarihten tam bir hafta sonraya ve giriş yaptığım saat civarlarında randevu almıştım. Gündüz çalışma saatleri içinde randevu almayı denemeniz daha mantıklı olacaktır.

Not: Sizin için daha yakınsa ya da ulaşım sorununuz yoksa Akasya Acıbadem’de bulunan Apple Store’daki Genius Bar’dan randevu almanız daha kolay olacaktır.

 

Apple’da Uluslararası Garanti Artık Yok

Hürriyet Gazetesi’nin haberine göre Apple Türkiye artık yurt dışından alınan cihazlar için ücretsiz destek vermeyecek.

Türkiye’deki vergilerin yüksek olmasından dolayı Apple ürünlerinin ABD ile Türkiye fiyatı arasında kat kat fark bulunuyor, öyle ki bazı ürünleri uçağa binip ABD’ye gidip alsanız daha uçak bileti masrafıyla biel daha ucuza gelebiliyor.

Türk tüketicilerin de ciddi bir bölümü ABD, Suudi Arabistan gibi ülkelerden almayı tercih ettiği için satılan ve tamir edilen cihaz sayıları arasındaki oranının Apple Türkiye için sıkıntı oluşturması böyle bir karara neden olmuş olabilir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın