Uncategorized

Anadolu Efes Viral Reklam Filmi

Anadolu Efes Senden Daha Güzel Şarkısı

Anadolu Efesin kendi oyuncularına yaptığı bu sürpriz, viral olarak yayılmaya başlandı.

Önceki yıl taraftarları için “Senden Daha Güzel” şarkısını söyleyen oyunculara bu kez taraftarlar sürpriz bir şekilde ortaya çıkarak aynı şarkıyı oyunculara söyledi.
Klasik müzik dinletisi diye salona getirilen efes oyuncuları salona yerleşti ve orkestra “Senden Daha Güzel” şarksının müziğini çalmaya başladı. Ardından taraftarlar bir bir ayağa kalkarak şarkıyı söylemeye başladılar.

Heineken Benzetmesi

Anadolu Efes’in bu virali pek çok kişiye tanıdık geldi. Futbol üzerinden çeşitli kampanyalarını fazlaca gördüğümüz Heineken firması da bir benzerini 2009’da Real Madrid ile Milan Şampiyonlar ligi maçı sırasında yapmıştı. Fanatik olduğu bilinen taraftarlara maç saatinde klasik müzik dinletisine gönderilmiş ve maç yayını sürprizi ile karşılaşmıştı.

Anadolu Efes’in virali aynı zamanda Carlsberg’in sinema salonunda çektiği viral reklamı da andırmıyor değil.

Biz videoları paylaşıyoruz, yorum sizin.Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

  • Sadece birkaç noktaları benziyor: salon, klasik müzik, gizli kamera, bira ile alakalı marka… duygular, verilen hisler, mesaj vs. farklı hep 🙂 Hatta, ilk Carlsberg yaptıysa Heineken de ondan etkilenmiş gibi görünüyor.

Yorum yazın