Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Youtube Dark Artık Android’te

İOS kullanıcılarının uzun zamandır kullanmakta olduğu  YouTube dark mod (karanlık modu) Android’e de geldi. Google’dan yapılan açıklamaya  göre bundan böyle sadece iPhone kullanıcıları değil Android kullanıcıları da koyu renkli YouTube’ı kullanabilecek.

katranlık mod youtube

Google, YouTube karanlık modu bir süredir masaüstü sürümünde kullanıyor. Karanlık mod ile  oldukça çekici bir görünüm sağlayanYouTube, mobil tarafta ise karanlık mod desteğini ilk olarak iPhone kullanıcıları üzerinde test etmeyi tercih etmişti. Youtube’nin  bu tercihinin geri dönüşümü de oldukça olumlu oldu. Zira iPhone kullanıcıları karanlık YouTube’u bayağı bir sevdi. Tabi YouTube’un tercihine eleştirilerde geldi. İşin bir de Google’ın kendi mobil işletim sistemi olan Android tarafı vardı. iPhone kullanıcıları karanlık YouTube desteğini kullanabilirken Android kullanıcıları klasik YouTube görünümünden mahrum kalmışlardı . Bugün ise Android kullanıcılarını  sevindirecek yeni bir gelişme yaşandı. Karanlık Mod özelliği YouTube için Android uygulamasına eklendi.

Gece modu, Android için YouTube uygulamasına gelen küçük bir yenilik ile artık Android kullanıcıları içinde  kullanılabilir duruma getirildi. Android platformuna gelen bu modu seçmek ise oldukça kolay. Akıllı telefonunuzdaki YouTube uygulamasında bulunan ayarlar sekmesine tıklayarak karanlık moda ulaşabilirsiniz.

Hem Gözleriniz Yorulmuyor Hem Pil Tasarrufu

Gözleri yormayan bu mod sayesinde özellikle AMOLED ekranlı akıllı telefonlarda kayda değer bir pil tasarrufu sağlayabilirsiniz. Ancak şunu tekrar belirtelim; Google’ın yavaş yavaş sunduğu bir yenilik olan dark mod henüz herkese ulaşmamış olabilir. Bu da dark mod için biraz daha beklemek gerektiği anlamına gelmekte.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın