Sosyal Medya

Whatsapp Paylaşılabilir Grup Davet Linki için Güncelleme Geldi

whatsapp-paylasilabilir-grup-davet-linki-icin-guncelleme-geldi

Whatsapp, en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olduğu için, günlük hayattaki iş, eğitim ve arkadaş grupları arasında da grup sohbetleri için oldukça önem taşıyor.

Günümüzde herkes Whatsapp kullanıyor ve arkadaşları ile grup oluşturarak konuşmalar yapmak istiyor. Hal böyle olunca Whatsapp grup konuşma özelliğini geliştirmek için çabalıyor. Çeşitli güncellemeler ile yeni özellikler kullanıcıya sunuluyor. Bu özelliklerden biri de grup konuşması daveti. Geliştirilen yeni bir özellik ile, Whatsapp grup davetiyesi bir link veya benzeri bir bağlantı şeklinde paylaşılabilecek. Böylece, bağlantıyı verdiğiniz kişi o bağlantıdan gruba katılabilecek. Benzer sohbet uygulamalarından Wechat’te uzun sürdir bulunan bu özellik yakın zamanda Whatsapp’ın beta sürümlerinde kullanılmaya başlanmıştı. Şu anda tüm Whatsapp kullanıcıları grup davetiye linki özelliğini kullanabiliyor.

Buna ek olarak Whatsapp etiketleme özelliği de getirdi. Whatsapp grup konuşmaları bazen eğlenceli, bazen de sıkıncı olabilir. Bazen de isteseniz de konuşmaları takip etmek zorlaşıyor. Ayrıca, Whatsapp grup konuşması içerisinde bir kişiye ulaşmak bazen mümkün olmayabiliyor. Bu kişiye özel mesaj atmak mümkün ancak konuşmanız grup içinde olması gereken bir şey ise, onun göreceğini garanti edemezsiniz. Son haberlere göre Whatsapp bu durumu önlemek için çalışmalar yapıyor. Ubergizmo’ya dayandırılan haberlere göre, artık grup konuşmaları içerisinde istediğiniz kişiye ulaşmak için onu etiketleyebileceksiniz. Örneğin, @mehmet ya da @seda etiketleri ile özel kişilere bildirim yollayabileceksiniz. Whatsapp grup konuşmaları bu özellikler ve güncellemeler sayesinde daha derli toplu bir hal alacağa benziyor.

Yazar Hakkında

Ramazan Güneş

2010'dan beri dijital dünyaya olan ilgimi bilgi ile donatmaya çalışıyorum. Bunun için çok fazla okumak ve yazmak gerektiğine inanıyorum. Bir kaç blogda sosyal medya üzerine yazılar yazdım. Halen dna360' da sosyal medya uzmanı olarak çalışıyorum.

Yorum yazın