Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter’dan Doğum Günü Kutlaması

Twitter Doğum Günü Kutlaması Doğum Tarihi

Twitter kullanıcılarından doğum tarihlerini istemeye başladı. Profilindeki doğum tarihi alanını dolduran kullanıcıları ise doğum günlerinde küçük bir süpriz bekliyor.

Eklediğiniz doğum tarihinizi herkese açık, takipçilerinize özel ya da tamamen gizli yapabiliyorsunuz. Doğum gününüz geldiğinde ise Twitter sizi balonlarla karşılıyor.

Twitter’da Reklam Hedefleme Seçenekleri Artıyor Olacak

Twitter’ın mevcut reklam sisteminde cinsiyet, ilgi alanı, takip ettiği kişilere göre hedefleme yapılırken, yaş hedeflemesi yapılamıyor. Doğum tarihini giren kullanıcıların artmaısyla Twitter reklamların yaşa göre de hedefleme yapılabileceğini düşünüyoruz.

Twitter’a doğum Tarihi Nasıl Ekleniyor?

Twitter profilinize geldikten sonra “profili düzenle” butonuna tıkladığınızda profil fotoğrafınızın alt kısmında diğer kişilsel bilgilerinizle beraber doğum tarihinizi de ekleyebileceğiniz alan düzenlenebilir oluyor.

Twitter Doğum Tarihi Ekleme

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın