Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter Reklamları Şimdi Mobil Uygulama ile Yönetilebilecek

Twitter Reklamlari Mobil Uygulama Paneli

Türkiye’de hala genel kullanıma açılmayan, özel satış ortağı Genart Medya üzerinden belirli büyüklükteki bütçelere sahip marka ve ajansların kabul edildiği Twitter Reklamları, reklam yönetimi için mobil uygulamasını test etmeye başladı.

Twitter resmi blogunda duyurduğu özellikle artık reklam verenler Twitter’ın mobil uygulaması üzerinden reklamlarının performansını izleyebilecek ve acil durumlarda ihtiyaç duyabileceği bazı düzenlemeleri yapabilecek.

Kampanya durdurma, tarih aralığını değiştirme, bütçesini ve teklifleri değiştirme gibi işlemler mobil uygulama üzerinden kolaylıkla yapılabilecek. Yeni kampanya oluşturma, hedefleme ve reklam girişleri için ise masaüstü reklam hesabından giriş yapmak gerekiyor.

Twitter Mobil Reklam Paneli

Reklamlara iphone6 kullanıcıları profillerindeki grafik ikonundan, iphone 5 ve android kullanıcıları ise ayarlar kısmından Twitter Reklamları seçeneğine tıklayarak ulaşabiliyor.

Twitter Reklamlari Mobil Uygulama Paneli

Note3 üzerinden yapmış olduğum denemede ekranı yan kullanırken iphone6’daki gibi profil kısmında bir grafik ikonu çıktığını da gördüm.

Twitter Business Mobil Reklam Uygulaması

 

Mobil uygulamadaki bu yeniliğin özellikle reklam performansını takip etme ve acil durumlarda reklamları durdurma konusunda biz reklam verenler için oldukça kullanışlı olacağını söyleyebilirim.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın