Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter Politika ve Hizmet Şartlarını Güncelledi!

Twitter kullanıcıları için hizmet ve kullanım politikaları şartlarını güncelledi. Böylece Twitter yakında hizmete sunacağı Twitter üzerinden alışveriş özelliğinde ve verdiği reklam hizmetinde kullanacağı bilgileri işleme iznini almış oluyor.

Twitter tarafından Türkçe olarak yapılan bilgilendirme şu şekilde:

Twitter deneyiminden çıkmadan en popüler bazı yerlerden Twitter üzerinden alışveriş yapabilmenizi sağlamak için test aşamasında olduğumuz (ABD’den başlayarak) yeni özellikleri yansıtabilmesi amacıyla Hizmet Koşullarımızı ve Gizlilik Politikamızı güncelledik.
Hizmet Koşulları güncellemesi, ticari tekliflerimizin kullanımını kapsayan terimleri tanıtır. Yeni terimler ayrıca sipariş karşılama, nakliye ve iade sorumlulukları dahil olmak üzere, satıcılar ile olan ilişkinizi açıklar.
Satın alma işlemini gerçekleştirebilmek için kredi kartı numarası ve teslimat adresi gibi bazı bilgileri vermeniz gerektiğinden, Gizlilik Politikası güncellemesi bu bilgilerle ilgili yeni bölümler içermektedir. Kredi kartınızı kullanarak seçtiğiniz mağazalarda katılabileceğiniz özel teklifler gibi ileride denemeyi planladığımız ticari hizmetlerle ilgili hükümler de göreceksiniz.
Diğer hizmet bölümlerimizin nasıl çalıştığını daha iyi açıklamak için Gizlilik Politikamızda aşağıdakileri de güncelledik:
• Spam göndereni, sahtecilik yapanı veya taciz içeren gönderileri engellemek için ek hesap bilgileri talep edebiliriz.
• Arama motorlarını, geliştiricileri ve yayıncıları içeren, genel kullanıcı profil bilgilerini edinen ve genel Tweetler alan geniş kitlelerdir.
• Reklam kampanyalarının performansları hakkında reklamverenlere gönderilen raporları da kapsamak üzere, diğerleriyle paylaşılan özel veya kişisel olmayan bilgi türleri.
• Konum bilgilerini (IP adresinden veya yakındaki erişim noktalarından olduğu gibi) ve Twitter üzerinden başka bir uygulama yüklediğinizdeki bilgileri kapsayan belirli türdeki bilgileri nasıl toplarız.
• Gizlilik politikalarımız dahilinde; örneğin Twitter kimlik bilgilerinizi kısa döngülü video hizmetimiz olan Vine’a giriş yapmak için veya mobil odaklı reklam ağımız MoPub üzerinden daha iyi reklamlar vermek için kullandığınızda, bu verileri ortak çalıştığımız kurumlar ile paylaşabiliriz, .
Sizin için sırada her zaman için daha heyecanlı ürün haberlerimiz olacak, bu nedenle en yeniler için Resmi Twitter Blogunu izleyin veya @twitter hesabını takip edin. Twitter’ı kullandığınız için teşekkür ederiz!
— Twitter Ekibi

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın