Twitter

Twitter Kronolojik Sıralama Tekrar Geliyor

Twitter Kronolojik Sıralama Geri Döndü

Twitter Support hesabından yapılan açıklamada şirketin yetkili ismi Kayvon Beykpour “Kullanıcıların hangi tweetleri öncelikli olarak görüntülemek istedikleri konusunda çalışıyoruz. Son tweetleri sayfalarının başında görmek isteyen kullanıcılar için bunu kolaylaştıracağız.” açıklamasında bulundu.

Mikroblog ağının dev ismi Twitter, kullanıcıların isteklerine dinlemeye  devam ediyor. Rahatsız edici tweet’ler konusunda ya da yazılmış bir tweet’i  tekrar düzenleme konusunda bir gelişme yapmasa da, Twitter kronolojik sıralama için büyük bir çalışma yapmaya başlamış durumda.

Aşağı yukarı 3 yıl önce kullanıcı deneyimine sunulan, beğenilen ve retweet edilen paylaşımların sıralamada öne çıktığı sistem yerine arzu eden  kullanıcılara son paylaşılan  tweet’lerin ilk sırada göründüğü standart sıralama sistemi seçeneğinin verileceği ifade edildi.

Daha önce  en iyi tweetleri öncelikli gösteren algoritmayı kullanmak istemeyen kullanıcıların bu özelliği kapatma seçeneği vardı. Fakat kronolojik sıralamaya dönmek istediğinizde karşımıza bazı problemlerin çıkması söz konusuydu.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın