Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter Hesapları Topluca Siliniyor!

Twitter Hesapları Siliyor Banlıyor

Twitter kullanıcıları son 3 gündür takipçi sayılarındaki ani düşüşleri merak ediyor. Özellikle dün belirgin bir şekilde görülen takipçi sayısındaki azalmadan sonra birçok kişi bu düşüşü farkederek konuyu tartışmaya başladı.

İlk iki gün düşük seviyede olan azalmalar dün daha belirgin bir haldeydi. Özellikle yüksek takipçili hesaplarda durum daha belirgin şekilde gerçekleşti.

Sosyal medya sektöründen kişiler bunu Twitter sahte hesapları temizliyor şeklinde yorumlarken Twitter’ın henüz yapmış olduğu bir açıklama ise bulunmuyor.

Bilindiği gibi Twitter’da sahte hesap oranı oldukça yüksek. Twitter bu hesapları saptayabilecek yeni bir filtreleme algoritması geliştirmiş olması Twitter’ın daha kaliteli bir platform olmasını sağlayacaktır. Bu sebeple eğer üye sayısındaki bu düşüş bir sahte hesap silme işlemi ise olumlu bir gelişme olduğunu söylemek mümkün.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın