Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Twitter

Twitter 12 Yıldır İlk Defa Kâr Etti!

Twitter kar etti

2006 yılında kurulan Twitter, kurulduğu günden bu yana ilk defa kâr etti. Kâr açıklmasının artından hisse fiyatları da değer kazandı.

Twitter şimdiye dek yüklü miktarlarda yatırım olmuş olsa da her yılı zararla kapatıyordu. Sosyal medya devi olan Twitter, kullanıcı sayısı bakımından da bir dönem Facebook’un ardından 2. sırada yer alıyordu.

2017’nin son çeyreğinde reklam gelirlerini artıran Twitter,ilk kez net kâr elde etti ve şirketin hisseleri Wall Street’te yüzde 25 değer kazandı. New York Borsası’nda işlem gören Twitter hisseleri 35 dolar seviyesine kadar çıkarak son 3 yılın en yüksek seviyesini gördü.

Özellikle reklam gelirlerindeki artış ve ABD dışındaki pazarlardan gelen büyüme, Twitter’ın gelirlerini artıran iki önemli etken olarak gösteriliyor.

2017’nin dördüncü çeyreği için 732 milyon dolarlık gelir açıklayan Twitter, gelirlerinin yıllık bazda yüzde 2 arttığını açıkladı. Her ne kadar ABD gelirleri yüzde 8 gerilese de, Twitter’ın dünya genelindeki gelir artışı yüzde 17’yi buldu. Twitter’ın dördüncü çeyrek kârı ise 91 milyon dolar oldu. Twitter 2016’nın 4. çeyreğinde 167 milyon dolarlık zarar açıklamıştı.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın