Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Sosyal Medyada Sevgililer Gününe Hazır Mısınız?

Sevgililer Günü sadece sevgililer için değil aynı zamanda markalar için de takvimdeki önemli günlerden biridir. Gerek satışları artırmak, gerekse başarılı bir kampanya düzenleyerek marka bilinirliğini ve müşterilerinizin markanıza olan bağlılığını artırmak için aslında ideal bir dönemdir!

Sevgililer Gününde markanız veya müşteriniz için bir Facebook Kampanyası oluşturmak konusunda hala geç kalmış sayılmazsınız desek?! 🙂 Bu çok önemli günü takvimde işaretleyin ve markanız/müşteriniz için neler yapabileceğinize bir bakın. Sevgililer Günü öncesi sizin için birkaç tüyo hazırladık:


1. Sayfanızın Tasarımı
Facebook kapak ve profil resmini sevgililer günü konseptine uygun bir tasarımla değiştirmeniz hayranlarınızın dikkatini çekmenize yardımcı olacaktır. Tasarımı genel olarak değiştirebileceğiniz gibi kapak sadece bir kalp ve ok eklemek bile sayfanızı beğenenlerin dudaklarında bir tebessüm oluşturabilir.

2. İçeriklerinizi Sevgiler Gününe Uyarlayın
Paylaşımlarınızda daha samimi bir dil kullanın, kurumsal iletişim dilini hafifletin. Etkileşiminizi artırmak için markanızın imajına uygun bir dille “Sevgililer gününde ne hissettiklerini, sevgiler günü hatıralarını, şimdiye kadar kendilerini en mutlu eden hediyeyi ve nasıl bir hediye bekledikleri gibi soruları” sorabilirsiniz. Ayrıca ilginç hediye fikirleri verebilir ve sevgililer gününe dair ilginç bilgi ve istatistikleri paylaşabilirsiniz.

3. Facebook Uygulamalarını Kullanın
Sevgililer Gününe kısa bir süre kalmış olabilir ama bir Facebook uygulamasını hayata geçirmek için asla geç değil! Çünkü appssolut ile profesyonel bir Facebook uygulamasını aynı gün içinde bile yayınlayabilirsiniz. Örnek mi? İşte size appssolut ile hemen hayata geçirebileceğiniz birkaç Facebook Uygulama fikri:

En Güzel Aşk Cümlesi/Hikayesi yarışması
appssolut Sign in & Win ya da Write & Win uygulamalarını kullanarak “En Romantik Sevgi Cümlesi”, “Sevgilinizin En Sevdiğiniz Yanı”, “En Yaratıcı İlanı Aşk”  ya da “En İlginç Tanışma Hikayesi” ve hatta “Hayalindeki Sevgililer Günü Hediyesi” benzeri konseptler üzerinden yarışmalar düzenleyerek hayranlarınızı yazmaya teşvik edebilir, kazananları Sevgililer Günü konseptine uygun hediyelerle ödüllendirebilirsiniz.

Sevgililer Günü Fotoğraf Yarışması
Fotoğraf yarışması için “En Yakışan Çift” “En Güzel Sevgililer Günü Hediyesi” “Markanız & Aşk” benzeri konseptler üzerinden hayranlarınızı fotoğraf yollamaya davet edebilir ve Sevgililer Gününün ruhuna uygun bir Facebook kampanyası gerçekleştirerek mevcut hayranlarınızla markanız arasındaki bağı kuvvetlendirebilir ve beğeniler kazanabilirsiniz.

appssolut uygulamalarını kullanarak markalarınızın/müşterilerinizin Facebook sayfası için en zorlu uygulamaları bile kolayca ve hemen yapabilirsiniz. TÜRKÇE olan sitemizde HEMEN ÜCRETSİZ olarak deneyebilirsiniz: http://www.appssolut.com/out/tr/applications/6089683

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın