Sosyal Medya Sosyal Medya Araçları Twitter

SOCIAL BAKERS İLE SAHTE TWİTTER TAKİPÇİLERİNİZİ HESAPLAYIN

SocialBakers twitter takipçilerinizin ne kadarının gerçek kullanıcılar olduğunu ölçen bir araç geliştirdi ve fakefollowers beta sürümü olarak yayına koydu.

SocialBakers’ın Fakefollowers araç kendi algoritmasına göre takipçilerinizin son durum güncellemesini takip ettiği ve edildiği kişi sayısını ölçerek size bir oran veriyor. Bu araç ilk değil daha önce sık kullanılan değişik uygulamalar da mevcuttu. Fakat bilmedikleri bir uygulamaya erişim izni vermeye korkanlar için SocialBakers gibi güvenilen bir markanın uygulaması daha kullanılabilir olacaktır.

SocialBakers çıkan sonuçları şu şekilde yorumlamanızı tavsiye ediyor.

%0 – %10  : Takipçileriniz gerçek
%10 – %20: Bazı takipçileriniz sahte olabilir, korkacak bişey yok.
%20 – %50: Dikkatli olun, sahte takipçileriniz var.
%50 – %70: Acil durum, takipçilerini kontrol edin.
%70 – %100:Takipçilerinizin tamamına yakını sahte, hemen bişeyler yapın.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın