Snapchat Gökkuşağı Lenses

Snapchat’in son güncellemesi (9.15.0.0 sürümü) ile Lenses özelliği geldi. Lenses özelliği ile farklı ve eğlenceli snap çekebilirsiniz. Ağızdan akan Gökkuşağı animasyonu ile popüler olan lenses özelliğinde maalesef şuan Gökkuşağı özelliği yer almıyor. Onun yerine oldukça farklı ve eğlenceleri animasyonlar yer almaktadır. Bunun kullanımı oldukça basit.

Fotoğraf veya video çekmeden önce yüzünüzün tamamının ekranda göründüğünden emin olarak ekrana dokunun. Ekrana dokunduğunuzda uygulama yüzünüzü tanımlayacaktır.
Sonrasında ekranda beliren animasyonları seçmek için animasyonları tutup sola doğru çekerek geçiş yapabilirsiniz.
Yaptığınız animasyona bağlı olarak ekranda bazı uyarılar yer alacaktır. (Kaşlarınızı kaldırın, ağzınızı açın gibi)
Animasyonun uygulandığını gördükten sonra snap çekmeye başlayabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın