Instagram Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Snapchat ve Instagram Güncel Karşılaştırma Verileri

Snapchat ve Instagram artık ringde karşı karşıya. Instagram. 2 Ağustos’ta Snapchat’in temel işlevlerini içeren”stories” özelliğini duyurdu ve maç başladı!

Facebook tarafından 2012’de satın alınan Instagram’ın yanında Facebook’un satınalma teklifini reddeden Snapchat, kullanıcı sayısı bakımından geride.

Aktif Kullanıcı Sayıları

Instagram’ın günlük 300 Milyon aktif kullanıcı sayısının yanında Snapchat’in aktif kullanıcı sayısı 150 Milyon. İki kat olan bu büyük fark çok büyük ama Snapchat Instagram’a göre hızla büyümeye devam ediyor.

Günlük Paylaşım Oranları

Kullanıcılar Snapchat’te çok daha aktifler. Snapchat kullanıcılarının %60’ı her gün paylaşım yaparken, Instagram kullanıcılarının sadece %20’si günlük paylaşım yapıyor.

Snapchat ve Instagram’ın Yıllık Geliri

Yıllık gelirlerde Instagram açık ara önce bulunuyor. Instagram reklamları Facebook reklam paneli üzerinden tüm kullanıcıların reklam satın almasına açıkken Snapchat için özel medya satınalması yapmak gerekiyor.

Şu anda Snapchat’in 2016 yılı tahmini gelir beklentisi 350 Milyon$ iken Instagram’ın 2016 yılı gelir tahminleri ise 2-3 Milyar$ arası olarak bekleniyor.

 

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın