SEO

SEO Çalışması

50 Milyondan fazla kişinin gelip geçtiği bir cadde’de dükkan açtığınızı düşünün. Acaba nasıl olurdu?

SEO çalışması işte tam bu noktada gerekli olan bir durum. Türkiye için 50 milyondan fazla müşteriye arama yaptıklarında/web ziyaretlerinde hizmetlerinizi, ürünlerinizi ve markalarınızı gösterebilme imkanı ortaya çıkıyor.

SEO, arama motorlarına yönelik yapılan iyileştirme ve optimizasyon çalışmaları demektir. Site içi SEO ve site dışı SEO olmak üzere iki kısımdan oluşur. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapılan işlemlerin tamamını kapsar. SEO Çalışması yapmanın temel faydalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. Mevcut veya potansiyel müşterileriniz sizin de sattığınız bir ürünü almaya veya araştırmaya karar verdiklerinde sizi daha kolay bulabilirler.
  2. Markanızın, ürün ve hizmetlerinizin tanıtımına ve bilinirliğine yada öne çıkarılmasına  çok önemli bir yatırım yapmış olursunuz.
  3. Arama motorları web sitelerini daha iyi tanır ve sitelerin  indekslenen sayfa sayısı önemli düzeyde artar.
  4. Arama sonuçlarında ilk  sıralarda çıkmak, müşterinizin gözünde  markanızın itibarını ve güvenini arttırır. Müşterilerinize markanızın, ürün ve hizmetlerinizin  prestijli ve çok tercih edilen olduğu şeklinde bir mesaj verir.
  5. Sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısı artar.
  6. Reklam maliyetlerine göre  daha ucuz bir tanıtım yapar ve bilinirliğinizin artmasını sağlar.

 

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın