Firma Haberleri

Natro’dan Sınırsız Hosting Paketi

Sınırsız Hosting Paketi

Türkiye’nin önde gelen hosting firmaları arasında yer alan Natro, global hosting markalarının yaptığı gibi sınırsız hosting hizmeti vermeye başladı. Yanında ücretsiz SSL sertifikası da veriyor. Üstelik blog yazarı iseniz sınırsız olan bu paketi ücretsiz olarak kullanabilirsiniz.

Sınırsız Hosting Nedir?

Sınırsız hosting teklifini ilk duyduğunuzda gerçekçi gelmeyebilir. Nasıl sınırsız olduğunu düşünenler için şu şekilde açıklamış olayım.  Normalde herhangi bir hosting firmasından almış olduğunuz paketi 3 temel şey sınırlıyor: Depolama alanı, trafik ve domain ekleme sınırı.

Özellikle domain ekleme sınırı website sahipleri için önemli. Şimdiye kadar 200’den fazla firmaya website kurmuş biri olarak şunu rahatlıkla söyleyebilirim. Birçok websitesi hostingi müsade etmesine rağmen ne depolama ne de trafik sınırlarına ulaşabiliyor. Durum böyle olunca aynı hostingi birden çok websitesi için kullanmak mümkün olabiliyorken karşımıza hosting firmalarının domain sınırı çıkıyor. Natro’nun yeni sınırsız hosting paketleri için herhangi bir domain ekleme sınırı bulunmuyor.

Depolama alanı olarak düşündüğünüzde gene sınırsız bir alan sunuluyor. Standart firma siteleri ve bloglar için fazla fazla yeterli oluyor, bu konuda da bir sıkıntı yaşamazsınız diye düşünüyorum. Tabi 3-4GB’lık video arşivinizi atmak istediğinizde sistemi kötüye kullandığınız için bunu izin vermeyeceklerini düşünüyorum. Nihayetinde server bile kiralasanız bir sınırınız oluyor.

Trafik olarak da Natro sınırsız bir hizmet verdiğini belirtiyor. Fakat size şu örneği verebilirim: Sosyalmedyal.com için hosting hizmetini 3 yıl kadar önce hostgator’dan sınırsız(!) olarak almıştık ve süresi daha bitmediği için aynı yerde tutuyoruz. Her ne kadar sınırsız bir trafik paketimiz olsa da geçtiğimiz günlerde anlık ziyaretçimiz 200’ü bulduğunda hostgator CPU’nun %25’ine çıktığımız için sosyalmedyal.com’un erişimini kapattığını bildirdi. Sadece %25 CPU kullanım hakkımız varmış. Natro’nun da benzer bir CPU sınırı olup olmadığını sorduğumda telefondaki müşteri temsilcisi %25 CPU kullanım hakkımız olacağını söyledi. Tabi anlık 200 ziyaretçi internetteki sitelerin %99’unun göremediği bir trafik olduğunu da belirtelim. Birçok site günlük olarak bile bu trafiğe ulaşamıyor.

Birden fazla websiteniz varsa bu sınırsız paketin sizin için gayet kullanışlı ve hespalı olacağını söyleyebilirim. Fiyat olarak da global rakipleri ile gayet iyi rekabet edebilecek uygun bir seviyeye çekmişler, 2-3 yıllık alımlarda çok uygun fiyatlara almanız mümkün. Tabi ki en önemli kısmı hızlı türkçe destek. Sınırsız hosting hizmeti alabileceğiniz hiçbir yabancı hosting firması size hem hızlı hem de Türkçe olarak destek vermiyor maalesef. Bu konuda rahat destek almak istiyorsanız da gene natro’yu tercih etmeniz mantıklı olacaktır. Diğer yerli hosting firmalarından da bu tarz bir sınırsız hizmeti bekliyoruz.

Benim dikkatimi çeken Sınırsız Pro paketi oldu: https://www.natro.com/hosting

Blog Yazarları İçin Ücretsiz Hosting

Blog yazarları için ücretsiz demişken onu da açıklamış olalım. Blog sahipleri bu sınırsız paketleri 1 yıl ücretsiz olarak kullanabiliyor. Detaylari için marketing@natro.com adresine mail atıp bilgi alabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

  • Natro firması Türkiye’de sayılı hosting firmalarından biridir, oldukça güvenilir olması ve fiyatları konusunda can yakmaması da teşvik edici nedenlerden birisi olabiliyor.

Yorum yazın