Facebook

Messenger’a Arttırılmış Gerçeklik Oyunları Eklendi

Facebook Mesenger plarformuna arttırılmış gerçeklik oyunları ekledi.

Facebook kullanıcılarının Messenger’da daha fazla zaman geçirmelerini ve sohbetlerin daha eğlenceli geçmesi için arttırılmış gerçeklik oyunlarını kullanıma sundu.

sosyalmedyal.com

Peki arttırılmış gerçeklik nedir? Sadece  bir oyun mu?

Artırılmış gerçeklik gerçek dünyayı ve bilgisayar ürünü diyebileceğimiz dijital dünyayı bir araya getiriyor ve gerçek dünyadan kopmadan dijital dünya ile etkileşimimizi  sağlıyor.

Bunun gibi teknolojilerin ilk kullanım elbette savunma ve savaş alanları olmuştur.  Örneğin savaş uçağı pilotları için geliştirilen kaska takılan ekranları hatırlayalım. Bu sayede pilotlar gözünü hedeften ayırmadan gerekli büün bilgileri bu ekrandan takip edebiliyordu . Bu kasklar ağır, hacimli ve pahalı olduğu için uzun süre başka alanlarda kullanılamadı.

Tabi daha önce Snapchatte de gördüğümüz  3B gerçeklik efektlerini kullanıyordu. Şimdi Messenger platformuna gelen yeni özelliği görüyoruz.

Bakalım kullanıcıların ilgisini ne kadar çekecek arttırılmış gerçeklik özelliği ve kullanıcılar bir çok görüntülü sohbet arasından seçim yapıp bu özellik sayesinde Messenger kullanımını ne kadar arttırcak ve burda ne kadar fazla vakit geçirecekler.

Kullanımı ise oldukça kolay. Görüşme sırasında ekranda bulunan yıldıza tıklamak ve oynamak istediğiniz oyun için arkadaşınıza davet göndermek.

Messenger a girerek ya da Dünya Efektleri (World Effects) adıyla Messenger platformunda varolan efektleri ve videoları izleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın