Instagram

İnstagram’da Yeni Bir Özellik Daha

Popüler ve kullanıcıların en çok aktif olduğu platformlardan İnstagram yeni bir özelliği daha karşımıza çıkarmaya hazırlanıyor.

Artık paylaşımların hangi ülkelerde görüntülenebileceği belirlenebilecek.

Kısa bir zaman içerinde gelmesi beklenen özellik ile, hikayelerinizi ve gönderilerinizi  hangi ülkelerin görebileceğini seçebilme imkanı geliyor. Bu yeni özelliğin kişisel kullanımdan ziyade  profesyonel kullanıma hitap edeceği çok açık. Zaten şuan Facebook’ta olan özellik sayesinde, tek bir hesap üzerinden farklı ülkelere farklı dillerde yayın yapılabiliyor. Ancak şu anda Instagram’da bunu yapabilmek için ayrı ayrı sayfalar oluşturmak gerek. Bu özelliğin iş sayfaları için başka yararları da olacaktır.

İnstagramın  çıkış amacı göz önünde bulundurulduğunda bu özelliğin daha önceden yer almaması sürpriz bir beklenti değil.  Zira bu platformun  ilk haliyle; daha sade ve dar kapsamlı, kişisel hesapların fotoğraflar paylaştığı bir yer olması olarak planlanıyordu. Daha sonra firmaların artan ilgileri sebebiyle özellikle reklam verenlerin artması bu tarz ihtiyaçlara gereksinim duyurdu.
Öte yandan beta testinin ne zaman sonuçlanacağı konusu da belli değil. Tahminlerimiz, önümüzdeki dönemde herkesin kullanımına açılacağı yönünde.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın