Instagram

İnstagram’da Takip Kazasına Uğramayın

Fotoğraf ve video paylaşımının platformlarından 800 Milyon kullanıcı sayısına sahip olan İnstagram son güncellemesiyle gelen yanlışlıkla takibi çıkma durumuyla gündemde.

Güncelleme öncesinde İnstagram takip etmeyi bırakacaksınız sorusunu şimdi kaldırmış oldu. Tabi buda yanlışlıkla kullanıcıların birbirlerini fark etmeden takipten çıkmasına neden olacak gibi. Çünkü takip etmeyi bıraktığınızı fark ettiğinizde tekrar takip etmek isteyecekseniz. İşte buraya kadar her şey normal gibi görünüyor. yani bir arkadaşınızı yanlışlıkla takip etmekten çıktınız ve sonra tekrar takip etmeye başladınız.

Bu işlemden sonra takip ettiğiniz kullanıcıya tekrar bildirim gidiyor. Yanlışlıkla takibi bırakıp tekrar takibe aldığınız kullanıcı sizin onu takip etmeye başladığınızı bildirimle görüyor.

Asıl önemli nokta ise kullanıcıların profillerinin gizli olması. Bu durumda kazara takibi bıraktığınız arkadaşınız sizin onu takip etmenizi onaylaması gerekecek.

Takip etmemenin, takipten çıkarmanın bile arkadaşlar arasında farklı yorumlara yol açtığı sosyal medya dünyasında İnstagram’ın bu yeniliği epeyce tepki çekecek gibi görünüyor.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın