Instagram

İnstagram Hikayeler İçin Superzoom Filtreleri

Fotograf paylaşım platformu devi Instagram, her geçen gün yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Zuckerberg, Facebook‘un kan kaybı yaşadığı bu dönemde Instagram ve Whatsapp‘a daha fazla önem vermeye başladı.

Superzoom filtrelerinden birincisi kalpler, romantik bir müzikle birlikte filtrenin odak noktasına doğru yakınlaştırma efekti uygulanıyor, arkada kalan kısım pembeleşiyor ve ortaya çıkan kalpler  odak noktasına doğru yaklaşıyor. Diğer filtre ise ateş. Odak noktasına doğru yakınlaşan görüntünün etrafını, ekranın dört bir tarafında ortaya çıkan alevler kaplıyor.

Yazık isimli filtre ise dramatik bir müzikle birlikte ekranın hüzünlü mavi bir renge bürünüp, odak noktasına doğru yaprakların dökülmesiyle oluşuyor.

Sürpriz efekti odak noktasında bulunan kişinin üzerine poster efekti uyguluyor. Böylece kısa süreli bir çizgi roman karakterine dönüşüyorsunuz.

Paparazzi ise adı üstünde ardı ardına fotoğraf çekme efekti yapan bir filtre. Telefonunuzu oynattığınız sürece filtre zoom yapıp fotoğraf çekme efekti yapmaya devam ediyor. Asla ise odak noktaya doğru yakınlaşarak ekranın tam ortasına kocaman bir çarpı işareti koyuyor.

Uygulamanın hikayeler özelliğini şuanda 400 milyondan fazla kullanıcı kullanılıyor. Superzoom‘a gelen bu yeni filtrelerle birlikte Instagram daha fazla kullanıcıyı hikayelere çekmeye çalışacak.

Yazar Hakkında

Emre Gökbudak

Yorum yazın