Instagram Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Instagram Canlı Yayını Test Ediyor!

Instagrma Canli Yayin Özelliği

Instagram canlı yayın özelliğini de test etmeye başladı. Kısa zaman önce Snapchat’te bulunan bir çok özelliği klonlamasıyla suçlanan Instagram canlı yayın özelliğini de test etmeye başladı.

Fotoğraf filtesi uygulaması olarak çıkıp sosyal ağ haline gelen Instagram, fotoğraf filtrelerinden sonra ilk olarak Twitter’ın Vine uygulamasına karşı 15 saniyelik videoları ile platformunu genişletmiş sonrasında daha farklı özellikler de katmıştı.

Geçtiğimiz aylarda Snapchat’e büyük darbe vurduğunu söyleyebileceğimiz Instagram bu sefer de canlı yayına el atarak Periscope’nin kitlesine göz dikti diyebiliriz.

instagram-live-canli-yayin

instagram-canli-yayin

Instagram canlı video yayını için başlattığı test ilk olarak Rusya’daki kullanıcılar tarafından farkedildi.Paylaşılan ekran görüntülerinde hikayeler kısmındaki ilk yayında “live” canlı ibaresi dikkat çekiyor.

Test sürecinin ne zaman tamamlanacağı ve tüm kullanıcıların hizmetine gireceğine dair bir bilgi ise henüz bulunmuyor.

 

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

Yorum yazın