Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Yeni Profil Sayfası Tasarımı

Facebook daha önce bahsettiğimiz yeni giriş sayfası’ndan sonra profil sayfalarında da bir tasarım değişikliğini test etmeye başladı. Profil sayfasının yeni tasarımıyla gönderilerin daha ön plana çıkartılması düşünülmüş.

Facebook Yeni Profil Sayfası Tasarımı

Test edilen profil görünümünde gönderiler artık sol tarafta değil sağ tarafta ve daha geniş bir şekilde yer alıyor. Profil fotoğrafı altında bulunan iş, eğitim ve şehir bilgileri aşağıda ayrı bir bölüme daha düzenli bir görünüme kavuşuyor.

Kapak resmi altında bulunan arkadaşlar, fotoğraflar, harita ve abonelikler gibi bilgiler de kapak resmi altından kalkıyor. Paylaşılan gönderiler, fotoğraflar daha geniş bir şekilde görüntüleniyor. Özellikle yeni profil sayfası tasarımını çoğu arkadaş sevecektir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

5 Yorum Yapıldı

Yorum yazın