Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Yeni Profil Sayfası Tasarımı

Facebook daha önce bahsettiğimiz yeni giriş sayfası’ndan sonra profil sayfalarında da bir tasarım değişikliğini test etmeye başladı. Profil sayfasının yeni tasarımıyla gönderilerin daha ön plana çıkartılması düşünülmüş.

Facebook Yeni Profil Sayfası Tasarımı

Test edilen profil görünümünde gönderiler artık sol tarafta değil sağ tarafta ve daha geniş bir şekilde yer alıyor. Profil fotoğrafı altında bulunan iş, eğitim ve şehir bilgileri aşağıda ayrı bir bölüme daha düzenli bir görünüme kavuşuyor.

Kapak resmi altında bulunan arkadaşlar, fotoğraflar, harita ve abonelikler gibi bilgiler de kapak resmi altından kalkıyor. Paylaşılan gönderiler, fotoğraflar daha geniş bir şekilde görüntüleniyor. Özellikle yeni profil sayfası tasarımını çoğu arkadaş sevecektir.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

Sosyalmedyal.com dışında farklı birçok blog ve web portalında dijital medya üzerine yazılarımı okuyabilirsiniz. 2006 yılından bu yana buralar hep bizim :)
Dijitalin her alanıyla ilgiliyim, çeşitli reklam ajanslarında ve firmalarda sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalıştım. Şimdi bağımsız olarak dijital pazarlama danışmanlığı yapıyorum.

5 Yorum Yapıldı

Yorum yazın