Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri

Facebook Video Reklamları ile %50’den Fazla Görüntüleme Elde Edin!

Facebook video reklamları görüntülemeVideo reklamları aldığı gösterim bakımından Facebook reklamverenleri için en önemli reklam türü haline geldi. Peki video reklamlarınızın performansını daha da arttırmak istemez misiniz?

Facebook video içeriklerinin diğerlerine göre %50’den fazla gösterime sahip olduğunu belirtiyor. Kendi yönettiğim sayfalarda da böyle olduğunu bizzat deneyimledim. Video içerikleri yüklenilen sayfalara göre %50-%100 kadar daha fazla gösterim ve erişime ulaşabiliyor.

Sizin de hedefiniz erişim ve gösterim bazında ise sayfanıza yükleyeceğiniz videolar ile Facebook’ta %50’den fazla gösterim elde ederek amacınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Facebook video paylaşımlarınızdan en iyi verimi elde etmeniz için bazı püf noktaları şu şekilde belirtiyor:

1) Videoları doğrudan Facebook’a yükleyin
Doğrudan yüklenen videolar diğer internet sitelerindeki videolara göre daha yüksek performans gösterir ve insanlara daha iyi bir deneyim sunar

  • Videonuzu izleyenlerin sayısını artırın
  • Haber Kaynağı’nda 11 kata kadar daha büyük görseller

2) Yeni video görüntülemeleri reklam verme amacını kullanın
Video görüntülemeleri reklam verme amacı, videonuzu Facebook’ta bunu izleme olasılığı en yüksek insanlara göstermek üzere otomatik olarak optimize eder.

  • Daha fazla insana erişin
  • Video reklamlarınızın verimliliğini artırın

3) Videonuzun nasıl performans gösterdiğini öğrenin

Reklam Raporlarında Sütunları Düzenle düğmesi altında yer alan video ölçümleri, videonuzun performansını nasıl geliştirebileceğiniz konusunda fikirler verebilir

  • Video görüntülemeleri (3. saniyede)
  • Farklı çeyreklerdeki görüntülemeler

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın