Facebook Sosyal Medya

Facebook Videolarınız İçin Kullanışlı İpuçları

Facebook Video Reklamları için Kullanışlı İpuçları

Daha önce Facebook erişiminizi artırmanız için videoları kullanmanızın önemli olduğundan bahsetmiştik. Şimdi de Facebook for Business ekibinin reklam verenler ile paylaştığı, facebook video içeriklerinden nasıl daha yüksek dönüş alabileceğinize dair birkaç ipucunu paylaşıyoruz.

Reklam vermiyor olsanız dahi bu ipuçlarından uygun olanlarını kullanarak videolarınızın etkisini artırabilirsiniz:

  1. Videonun ilk birkaç saniyesinde insanların dikkatini çekin. İnsanlar Facebook’ta videonuzla ilgilenmeden geçip gidebilir. İnsanların ilgisini canlı tutmak için videonuzun başında mesajınızı net olarak iletmeye çalışın.
  2. Açıklayıcı bir küçük resim seçin ve başlık kartonları kullanmaktan kaçının. İnsanların gözüne çarpacak bir görselle açılış yaparak onları videonuzu izlemeye teşvik edin. Logolar veya başlık kartonları insanların dikkatini dağıtabilir ve videonuzu sadece birkaç dakika izleyip geçmelerine neden olabilir.
  3. Hem sesli hem de sessiz izlenmeye uygun bir video kullanın. Videonuz sessiz olarak izlendiğinde dahi insanların ilgisini koruyun. Görüntünün üzerine, ses gerektirmeyen bir yazı eklemeyi düşünün.
  4. Video reklamlarınıza eylem çağrısı eklemeyin. İnsanları başka videolar seyredebilecekleri veya kaydolarak daha fazla bilgi alabilecekleri Facebook Sayfanızı veya internet sitenizi ziyaret etmeye davet edin.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

1 Yorum

  • Yılmaz Bey, sitenizi sürekli takip eden bir kurumuz. Bu tür verileri bizlerle buluşturduğunuz için teşekkür ederiz. YouTube tarafıyla alakalı içerikler ekleyebilirseniz çok memnun oluruz.

Yorum yazın