Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Reklamları Görselde %20 Metin Sınırı

Facebook Reklamları Görselde %20 Metin Sınırı

Facebook reklamlarındaki görsellerin üzerinde sınırlı miktarda yazı bulunabiliyor. Görsel üzerinde yer alacak yazıların alanı en fazla görselin %20’si kadar olabiliyor.

Şimdiye kadar bu oran masaüstü versiyondaki haber kaynağı ortasında ve mobil reklamlarda geçerliyken artık sağ alandaki reklam alanında da bu kural geçerli oluyor.

Facebook for Busines ekibi bu değişikliği aşağıdaki şekilde duyurdu:

Yeni sağ sütun reklamları için %20 metin ilkesini uyguladığımızı hatırlatmak istiyoruz. Sağ sütundaki reklamların her zaman yüksek kaliteli ve ilgi çekici olmasını sağlamak için Haber Kaynağı reklamları için geçerli olan kalite standardını sağ sütun reklamlarına da uyguluyoruz. Şu anda Haber Kaynağı reklamları için geçerli olan %20 metin ilkesi, tüm yeni sağ sütun reklamları için de artık geçerli. Reklam görsellerine yönelik metin ilkemiz hakkında daha fazla bilgi için: https://www.facebook.com/help/468870969814641

Facebook reklam görsellerindeki yazılar bu sayfadan test edilebiliyor: https://www.facebook.com/ads/tools/text_overlay

Örnek:

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın