Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Reklam Hesabı Sıradışı Hareketler Sorunu

Facebook Reklam Hesabı Sıradışı Hareketler

Facebook reklamları konusunda şimdiye kadar en çok aldığım soru ve en sık gördüğüm konulardan biri sıradışı hareketler nedeniyle reklam hesabının işaretlenmesi askıya alınması.

Kullanıcılar reklam paneline girdiklerinde karşılarına tam olarak şu uyarı metni çıkıyor:

Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir. Güvenlik nedeniyle, siz hesap bilgilerinizi onaylayana dek reklamlarınızın yayını durdurulacaktır. Facebook ile iletişime geçin.

Reklam hesabınız kısa süre önce sıradışı hareketler nedeniyle işaretlenmiştir

Buradaki sıradışı hareketler tanımlaması değişik şekillerde olabilse de reklamverenler genelde aynı konu yüzünden sorun yaşıyor ve bana gelen soruların neredeyse tamamı da aynı. Sorun şu: Facebook’u kullandığınız Ad Soyad bilgisi ile kredi kartınzıdaki Ad Soyad bilgileriniz örtüşmediği zaman Facebook kartın bir başkasına ait olabileceği ihtimalini düşünerek bir dolandırıcılık durumuna karşı bu önlemi alıyor ve sizden hesabınızı doğrulamanızı istiyor.

Hesabınızı doğrularken karşınıza çıkan linke tıklayıp formu doldururken beraberinde kimlik fotoğrafınızı vs istiyor. Bu kimlik bilginizle Facebook’taki Ad Soyad bilgisi eşleşmeyince talebinizi reddediyor.

Bu nedenle Facebook kullanırken olması gerektiği gibi kendi adınızla kullanın.
Adınızın başına ,sonuna vs ekstra yazılar, simgeler, göbek adı vs eklemeyin.
Kendi adınıza olan bir Kredi Kartı kullanın.

Bunları yaptığınızda bahsettiğim sorun ile karşılaşmazsınız. Mevcut sorunun çözümü için ise ilk başta isminizi doğru olarak güncelleyin. Daha sonra doğrulama için başvurun.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

2 Yorum Yapıldı

  • Arkadaşlar ben reklam felan paylaşmadım ama şu 1 aydan beri açtığım butun hesaplara 1-2 saat içinde sıradışı haraketler var deyip hesabımı kapatıyor. Ne yapmam gerekiyo bilmiyorum yardımcı olabilir misiniz? Hesaplarım fake de değil nirmal benim hesaplarım ?

  • Reklam hesaplarında siradişi hareketlerden dolayi işaretlenmiştir diyor ve ben reklam veremiyorum sırası hareket dediğiniz başkası benim sayfama müdahale ediyor siz onu engellemiyorsunuz benim sayfama erişimi edebiliyorsunuz o zaman benim hesabimdadaki parayida bana geri iade edin

Yorum yazın