Facebook Reklam Sistemleri

Facebook Reklam Seti Bütçe Zaman Ayarları

Facebook reklam bütçesi ya da reklamlarınızın yayınlanacağı zaman ayarı konusunda çeşitli sorular alıyoruz. Bu yüzden kısaca bu konuya değinmek istedim.

Facebook reklam bütçeniz için ne kadar harcama yapmanız gerektiğini sizin özelinizdeki ticari durumunuzu göz önüne alarak belirlemelisiniz. Bunu yaparken günlük minimum 1$ harcama bütçesi sınırı olduğunu da belirtelim. Yani günlük harcama bütçesi seçtiyseniz bu 1$ üzeri olmalı ya da toplam harcama seçtiyseniz de toplam bütçeniz en az seçtiğiniz toplam gün sayısı çarpı 1$ değerinde olmak zorundadır.

Reklam Seti Ayarı: Bütçe ve Zaman Planı

Bütçe ve zaman planı reklam seti düzeyince yapılır. (Ekstradan kampanya bütçe sınırı belirleyebilirsiniz. Bu yeni çıktı ve zorunlu değil.) İki çeşit bütçe ve iki çeşit zaman planı vardır. Kısaca göz atalım.

a) Zaman Planı

Aslında ilk olarak bütçe seçersiniz sonrasında karşınıza zaman planı seçenekleri çıkar. Daha kolay anlaşılsın diye önce zaman planını açıklıyorum.

1- Reklam setim süresiz yayınlansın.
Süresiz yayınlamayı seçerseniz reklamlarınız siz kampanyayı ya da reklam setlerini ve yahut reklamları durdurana kadar sürekli olarak yayınlanır ve düzenli olarak kartınızdan harcanan bütçeleri çeker.
2- Bir başlangıç ve bitiş tarihi seçin.
Bir başlangıç ve bitiş tarihi seçecek olursanız. Belirlediğiniz süre boyunca reklamlarınız yayınlanır ve sistem belirttiğiniz bütçeyi bu aralıkta harcamaya çalışır.
b)Bütçe Planı
Toplam Bütçe ve Günlük Bütçe olmak üzere iki çeşittir:
1-Toplam Bütçe
Toplam bütçeyi seçerseniz yukarıdaki zaman planlarından 2.’sini seçmek zorundasınızdır ve bütçenizin harcama süresi için bir başlangıç ve bitiş tarihi belirlemeniz gerekir.
Facebook Reklam Seti Toplam Bütçe
2- Bünlük Bütçe
Günlük bütçeyi seçmeniz halinde ise iki zaman planından istediğinizi seçebilirsiniz.
İsterseniz ilk zaman planında olduğu gibi süresiz seçeneğini kullanarak siz kapatana kadar ger gün belirlediğiniz günlük bütçe kadar harcama yapmasını sağlayabilirsiniz.
İsterseniz de başlangıç-bitiş tarihleri seçersiniz ve sistem belirlediğiniz bitiş tarihine kadar her gün belirlediğiniz günlük bütçe kadar harcama yapar.
Facebook Reklam Seti Günlük Bütçe

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın