Facebook Sosyal Medya Siteleri

Facebook Referandum için Kullanıcılarını Uyarıyor!

facebook referandum uyarısı secim 2017

Facebook çeşitli toplumsal olaylarda olduğu gibi seçim konularında da kullanıcılarını bilgilendirme ve hatırlatmalarda bulunuyor. Daha önce milletvekili seçimlerinde hatırlatmalarda bulunan Facebook, Nisan Ayı’nda yapılacak Anayasa Değişikliği Referandumu için de kullanıcılarını uyarmaya başladı.

Hangi Sandıkta Oy Kullanacağınızı Öğrenin!

Facebook YSK’nın kullanıcılarının karşısına Anayasa Referandumu için seçmen listelerinin ilan edildiğini bildiren bir uyarı çıkartarak YSK’nın sitesine yönlendiriyor. Böylece referanduma katılıma destek veriyor.

Facebook Anayasa Değişikliği Referandumu

Facebook daha önceki seçimlerde de benzer uyarılar ve paylaşım tavsiyelerinde bulunuyor ve kullanıcıların karşısına Oy Kullandım butonu çıkartarak, seçimlere katılımı destekliyordu. Benzer şekilde ABD’de 2016 Başkanlık Seçimi için de oy kullanma yönünde kullanıcıları teşvik etmişti.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın