Facebook Sosyal Medya Sosyal Medya Siteleri Uncategorized

Facebook Promosyon Kuralları Değişti

Facebook promosyon kuralları
Facebook promosyon kurallarını değiştiriyor. Artık promosyonlar sadece uygulamalrdan değil sayfaların zaman tünellerinden de idare edilebilecek. Aynı zamanda uygulamalar aracılığı ile kişilerden alınan bilgiler reklam oluşturulurke de kullanılabilecek.

Bu serbestliklerle birlikte yeni kısıtlamalar da gelmedi değil. Artık kişileri içinde bulunmadıkları içeriklerde etiketlemek ve buna teşvik etmek yasak hale geliyor. Facebook marketing değişen kuralları şu şekilde bildiriyor:

Facebook’ta neler promosyon sayılır?

Promosyonlarda genellikle şunlar bulunur: Giriş/kayıt
Şans unsuru
Çekiliş veya ödül
Neler değişiyor? Facebook’ta promosyonların sadece uygulamalardan idare edilmesi şartını kaldırdık
Bu değişiklik sayesinde, promosyonlar artık Sayfaların Zaman Tünellerinden ve Facebook’taki uygulamalardan idare edilebilecektir. Ancak promosyonlar kişisel Zaman Tünellerinden idare edilemez. Örneğin, Sayfalarda artık şunlar yapılabilir:

  • Kullanıcıların Sayfada kendi gönderini paylaşmaları veya bir Sayfa gönderisine yorum yapmaları veya bir Sayfa gönderisini beğenmeleri şartıyla katılım başvuruları toplamak
  • Kullanıcıların Sayfaya mesaj göndermeleri şartıyla katılım başvuruları toplamak
  • Önceden olduğu gibi, müşterilerimiz promosyonları kişisel Zaman Tünellerinden idare edemez

Sayfa Koşullarımızı, Sayfaların insanları gerçekten içinde bulunmadıkları içeriklerde etiketlemelerini veya insanları içinde bulunmadıkları içeriklerde kendilerini etiketlemeye teşvik etmelerini yasaklayan biçimde güncelledik
Platform ilkelerimizi, bizden bir kişi hakkında alınan verilerin, o kişinin açık izni olması şartıyla, reklam kreatifinde kullanılmasına izin verecek şekilde güncelledik.
Bunu neden yapıyoruz?Her boy işletmenin Facebook’ta promosyonlar düzenlemesini ve bunları idare etmesini kolaylaştırmak ve ilkelerimizi diğer sosyal medya platformlarının ilkeleriyle uyumlu hale getirmek istiyoruz.

Yazar Hakkında

Yılmaz Barış

2006 başında blog yazma heyecanıyla kendimi kaptırdığım dijital dünya sonrasında mesleğim ve hayatım haline geldi. 2008'de serbest zamanlı, 2012 sonrasında ise profesyonel olarak dijital pazarlama uzmanı/danışmanı olarak çalıştım. Ulusal ve global birçok farklı marka içi dijital pazarlama hizmetleri verdim. Çeşitli blog ve portallarda dijital pazarlama, dijitalleşme, yenilikçi teknolojiler, sosyal mecralar ve yeni iş fikirleri gibi beni heyecanlandıran konular üzerine yazmak yapmaktan en çok keyif aldığım işlerin başında geliyor.

Yorum yazın